Aktif YAPA altyapı

Merhabalar türknetten telefonuma bugün aktif altyapı yapa altyapımıza dahil ediyoruz diye bir mesaj geldi. Şuan aldığım hız 8 e 0,5 alıyorum. Bu altyapı ile beraber hızım kaç olur ? Bakır kablo ile internet hizmeti alıyorum.

Santrale olan uzaklığınıza göre alabileceğiniz hız değişmektedir.

1 Beğeni

YAPA internette en az kaç hız alınabiliyor ? Aktif altyapı yokken maks 12 alabiliyordum ama bana 8 veriyorlardı ?

yapa da mesafe önemli, santrale mesafeniz yakınsa çok iyi hızlar alırsınız, internetten altyapıyı sorgulayın santral mesafeniz yazar ortalama mesafeniz, mesafenizi iletirseniz yaşayacaklarınizi size ileteyim, bende yapa dan hizmet alıyorum

1 Beğeni

1029 metre gözüküyor. En fazla kaç alırım ?

Bir yapa mağduru daha doğuyor.

Benim altyapı sorgulayınca 850 civarı çıkıyor, yapa da TurkNet’te 1447 metre yazıyor. Düz mantık yaparsak senin 1500 metre ve üzeri çıkabilir karşına mesafe, bu mesafe de zor oluyor internet ama 8 MBPS’den fazla alırsın. Eğer 1000 metre civarı çıkarsa ve iç tesisatın iyiyse ortalama 20 MBPS alabilirsin.

Benim 1447 metre ve 30/4 hız alıyorum tabii şu an bir problem var, hızım yarı yarıya düştü onun çözümünü bekliyorum ama 2.5 yıldır ortalama 25 MBPS aldım. TürkNetin sitesinde altyapı sorgulaması yapınca Aktif Altyapımızdasınız diye yazı çıkıyor mu? Eğer çıkıyorsa ortalama alacağın hızda yazar zaten.

1 Beğeni

Şuan çalışma var sanırım daha yeni mesaj atıldı. Sorgulama yaptığım da öyle bir yazı çıkmıyor. Benim için upload önemli en az 5 alayım yeter.

O mesafede 5 mbit upload zor gibi, inşallah alırsınız YAPA’da ne olacağı pek belli olmuyor ben geçen sene 2 upload alıyordum, 2 gün önce 4.5 mbit uploaddım şimdi sorun var hızım yarı yarıya düştüğü için yine 2 upload’a döndüm. 1400 metrede 4.5 mbit upload alıyorsam sizin 5 MBit almanız gerekir ama dediğim gibi YAPA’da ne olacağı belli olmuyor.

1029 metre ile 5 upload zor gözüküyor.Size yakın bir Saha Dolabı’ndan VAE 'den hizmet alırsanız büyük ihtimal 5 upload ulaşır.

Bölgem de türk telekomun altyapısı var zaten onun üzerinden veriyor. Memnun olmazsam türk telekoma geçerim.

Santrale kendi cihazlarını koydukları için her zaman Telekomdan yüksek hız sunacaktır size, Telekom bana 12 MBPS ADSL veriyor maksimum, TurkNet ise 30 MBPS veriyor VDSL2 üzerinden. Sorunlarım olduğu halde TurkNet 'te kalıyorum, çünkü daha uygun ve her hâlükârda Telekomun verdiğinin çok üstünde veriyor hız. Umarım sizde yüksek hızlar alırsınız hocam, şimdiden hayırlı olsun.

2 Beğeni

Hocam daha tamamlanma aşamasında sanırım. YAPAya tamamen geçtiğim zaman hız değerlerimi paylaşıcam. Santral uzaklığını nereden görebiliyorum ?

Santrale olan mesafenizi TurkNet Online İşlemler Merkezi - Teknik Bilgiler sayfasından görüntüleyebilirsiniz.

Benim hızım düşmüş adsl de daha hızlıydı.

O zaman mesafe çok fazla hocam, bu kadar düşük hız çok uzak mesafe de olur. Siz yine de destek kaydı bırakın, çözümü varsa çözerler.

1 Beğeni