Akşamları yaşadığım yavaşlık kullanılamaz hale getiriyor internetimi

Arkadaşlar selam yaklaşık bir buçuk senedir her akşam 8-9 gibi başlayan ve 12-1e kadar devam eden hız sorunum var her ne yaptıysam düzeltemedim bu durumu internet sağlayıcısı da değiştirdim bu TurkNet 'e olan 2. aboneliğim ve hala aynı sorunu yaşıyorum her akşam konu da bilgisi olan yardımcı olabilir mi artık gerçekten gına geldi bu durumdan

Modem değerlerim bu şekilde tek fotoğraf koyabildiğim için hız testlerini koyamıyorum onları da altta yazılı olarak paylaşıcam
Telekom ekipleri gelip kontrol ettiğinde ankastre kutuma kadar 50 mbpsnin sabit olarak ulaştığını söylüyorlar fakat akşam olduğunda işler değişiyor ve tuhaf bir şekilde koskoca binada sadece bende yaşanıyor bu sorun farklı modemle vs denedim her hangi bir değişiklik olmadı bu konuda bilgisi olan lütfen yardım etsin

Ping 429 ( sürekli değişkenlik gösteriyor dalgalanma asla kesilmiyor) Download 8.52 mbps upload 2.00 mbps
Ping 62 Download 0.69 Upload 2.71

Merahaba

Hat zayıflması fazla olduğundan. Kablonuzu kontrol etmeniz gerekiyor.

Ek varsa onları dış temastan korumanızı.
Daha iyi bir kablo kullanarak daha düşük hat zayıflama sağlaya bilirsin. (Cat6 gibi)
Kablolardaki başka odalara giden ek kablolar varsa onları bağlantı kesmeniz daha iyi olacak.

3 Beğeni

Merhaba hat değerlerinize baktığımda snr değeriniz sınırda ve hat zayıflamanız çok yüksek isterseniz OİM üzerinden arıza kaydı açıp kontrol etsinler büyük ihtimal iç tehsisat kaynaklı kablo sorunu var veya kablonuzdaki ekler eskimiş veya oksitlenmiş olabilir

2 Beğeni

merhaba, ek olarak akşamları bölgenizde kullanım arttığı için hızınız düşüyor olabilir.

Söylediklerinizi dikkate alıp her şeyi tekrar gözden geçireceğim fakat tek bir şeyi merak ediyorum sorun eğer kablodaysa tüm gün boyunca olmaz mı olan sorun sadece akşamları yaşanıyor.
Değiştireceğim yarın kabloyu

1 Beğeni

dediğim gibi akşamları kullanım arttığı için performans kaybı yaşıyor olabilirsiniz. Bölgenizde ki saha dolabı yeterli gelmiyordur.

Haklısınız ama böyle bir durumda koskoca binada hatta binayı bırak sokakta hiç bir arkadaşım etkilenmiyor sadece bende oluyor bu sorun bu kişilerde benimle aynı saha dolabına bağlı sonuçta sorun inşallah modem de veya kablodadır diye ümit ediyorum :slight_smile:

hocam yalnız aynı saha dolabına bağlı olduğunuzu bilemezsiniz. aynı cadde de oturan arkadaşım var farklı dolaba bağlı.