Akşam saatleri hız sorunsalı

3 gündür cevap bekliyorum sırf bu yüzden türkneti bırakma vakti geldi süperonline 20 tl fazla öderim en azından karşımda muhattap buluyorum.

1 Beğeni

Hocam bende 4-5 gündür aynı sorunu yaşıyorum arıza kaydı açtım bekliyorum yarın 2. günü olacaak umarım çözebilirler bu şirketten 3 yıldır internet servisi alıyorum böyle bir sorun yaşamıyordum.
Aşırı ping oyunlara da etki ediyor.

1 Beğeni

3289218401429007-0CVWO57M Daha önce hiç böyle bir şey yaşamadım saat 19:00 dedimi yükseliyor 00:00 dan sonrakendine geliyor.

2 Beğeni

Aynısını bana da söylediler ve günü geçti… değişen bişey olmadı… TurkNet aynı havuza olması gerekenden çok kişi alıyor…buda bizi etkiliyor . 100 mbits download ile aynı sıkıntıları yaşıyorum…ama gelen cevap hattınız su kadar saattir hiç kopma yaşanmadı diye … Güler misin ağlar mısın

TurkNet aracılığıyla yaptığın speedtestte download yavaş yavaş yukarı çıkıyor.
Düzeltmeyi speedtest aracında yapmışlar sanırım diğer araçlarla yapınca görüyoruz gerçek değerleri.

1 Beğeni

Peki destek kaydı açtınız mı? Açtıysanız şöyle bir cevap mı geldi?
“Merhaba Değerli Müşterimiz,
Bize iletmiş olduğunuz arıza kaydına istinaden hat detaylarınızı incelediğimde hattınıza tanımlanan 35 mbps lik hızın tamamının modeminize ulaştığını görüntülemekteyim. Herhangi bir teknik sorun ile karşılaşmadım. Yoğun kullanım saatlerinde yoğunluktan dolayı hız dalgalanmaları olabiliyor. Bağlantınızdaki yavaşlıkla ilgili sorun yaşadığınız anda, bilgisayarınızı modeminize kablo ile bağlayarak, arka planda çalışan programlarınızı kapatın(VPN varsa devre dışı bırakın), modeminizle bağlantıda olan diğer cihazları devre dışı bırakarak İnternet Hız Testi Ölçme & Speed Test — TurkNet adresine girerek. hız testlerini sorun yaşadığınız anda, aynı gün içerisinde 15-20 dakika aralıklarla 3 adet hız testi yaparak bize Online İşlem Merkezi ) üzerinden iletmelisiniz. Test sonuçlarınızı bize ilettiğiniz anda uzmanlarımız tarafından detaylı bir şekilde incelenecek ve gerekli işlemler yapılacaktır.
İyi günler dilerim.”
Ben aktif olarak 35 mbps hızda internet kullandığım için öyle yazıyor.

Statik ip satın alıp deneyin bende işe yaramıştı en yoğun saatlerde haftasonu yasaklarında dalgalanma veya Ping artışı yaşanmıyordu. Cgn havuzundan sizin ipniz ayrılıyor ve rahat kullanım sağlıyorsunuz diye okumuştum.herneyse 12 tl fiyatı bişey kaybetmezsiniz

1 Beğeni

Düzeltilmesi gereken bir sorun neden ekstradan para ödeme yöntemlerini kullanıyım?

cgnat kullanmayan iss varsa o da diğer bir yöntem.

Bahsettiğini tam anlamadım biraz daha açık anlatabilir misin?

Cgnat

Birden fazla internet kullanıcısının aynı ip adresi ile internet ortamına çıkmasını sağlayan teknolojidir.

Cgnat hakkında daha detaylı bilgi için bu yazıya bakabilirsiniz Cgnat Nedir?

valla ben türknetteydim bu şekilde çözmüştüm TurkNet kullanıyor mu kullanmıyor mu bilmiyorum

zayıf teknik bilgim ile o sorunu düzeltmelerinin çok zor olduğunu düşünüyorum.basitçe herkes aynı saatte otobüse bindiği için kimseyi indiremezsin çünkü herkes para ödüyor. Bu sorunu çözmeleri için bölgeye yeni ekipmanlar getirip yoğunluğun paylaştırılması gerek sanırım. o yüzden 12 lira verip taksiye bin derim.tabi işin takipçisi olmayı bırakma statik ip çözüm olsa bile.bu sadece benim fikrim seninle aynı sorunu yaşadığım için.

Bazı abonelerin bölgelerinde yani bağlı oldukları saha dolabında yoğunluk oluyor. Yani hem otobüs dolu hem de yol trafikten tıkanmış durumda olabiliyor. Yani uçarak gitmek dışında bir seçenekleri olmuyor o abonelerin. Ama denenebilir statik ip. Ben de ping sorununu o şekilde çözmüştüm