Akşam 19:00 dan sonra inanılmaz düşen internet hızım

müşteri numaram 871483
istedim paylaştıkları zaman buraya eklerim

Çok yüksek ihtimalle yoğunluk yüzünden trafiği kaldıramıyor saha dolabı. Bir dilekçe yazın, bu dilekçenin içeriği VDSL altyapınızın iyileştirilmesi, saha dolabından kablonun telefon kutuları aracılığıyla modeminize getirilecek şekilde altyapının iyileştirilmesi ve yeni saha dolabı olsun. Birçok kişiye bu dilekçeyi imzalatın, gerisi TT’ye kalmış.

kardesim.bi yazinda gordugum sey dogrumu? turktelekom.siyah kabloyu7 sene once cektiyse o kablodan uzakdur cat 6 ile.degistir o siyah kablo hat degerlerini cok kotu olumsuz etkikiyo

Tamam, 23 AWG bir çap daha iyidir fakat, 24AWG olan Telekom kablosunu kötülemeye gerek yok ve çok kötü etkilemiyor. Bazı kullanıcılar, 23AWG geçtiği halde bu değişimin minimal olarak gözlemliyor fakat, içlerinden en kaliteli kablolardan Telekom’un kablosu KPD-P-A ve serisi Altın kablodur. Bu kablolar, yer altından da kullanılıyor. Yıllarca gidiyor ama ömürlük değildir.

ben onu diger adresimde.kullaniyordum. bende iyi sonuclar.birakmadi.ve arkadas (7 sene ) once cekilmis.diyo ben cat6 la yenileme yaparsa sorunu gitcegine eminim

Yukarıda da belirttim ama yoğunluk zamanın da ve belli saatlerde bu sorun geliyor şüpheci belki zayıflama, hizmette yoğun saatler de o kadar parazite dayanamıyor.

Ayrıca, CAT6 alırsanız mutlaka zırhlayın yani, ısıtma-soğutma sistemlerin de kullanılan izolasyon ile kaplayın veya galvanizli bir boru ile de yapabilirsiniz bu işlemi.

evet dogru kablonun içinde 4 5 farklı renk var mavi beyaz kırmızı siyah sarı

evet gündüz hiç problem yok gayet stabil ve güzel ancak 7 8 den sonra ortalık alev

Temsilciye “Her gün akşam, saat 19:00-20:00 gibi Satürasyon yaşıyorum, Network ve diğer teknik ekiplerin incelemesini, gerekli işlemlerin yapılmasını arz ederim.” diye belirtin.

teşekkür ediyorum bilgiler için
yarın bir ekip gelicekmiş gündüz problemin bendenmı kaynaklandıgını ama boşuna zahmet edicekler neyse gelsinler kendileri görsünler bari

Son durum nedir hocam? Birebir aynı sorunu yaşıyorum bende

son durum aynı akşam 19:00 gibi başlayan çile devam ediyor arıza kaydı açık hale daha inatla yok modem yok kablo vs diyerek benim üzerime atmaya çalışıyorlar. Eve gelen TurkNet çalışanı arkadaş sorunun tamamen tt alt yapısı olarak söyledi.Türk telekoma gidip 22 hane imza toplayıp dilekçe verdik bakalım ne olacak

1 Beğeni

Sorun zaten tamamen TT ile alakalı. Yeni bir saha dolabı eklemeleri lazım sizin çevrenize, o zaman problem düzelir. Sizin çevreye yeni bir dolap atıp o dilekçedeki herkesin portunu da o dolaba aktarırlarsa, tahminimce bir problem kalmayacaktır.

problem devam ediyor

Ben de tam olarak bu sorunu yaşıyorum. son durum nedir arkadaşlar ?

Hemen TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden bir destek kaydı açın kontrol edilsin.