Airties 5750’den Keenetic Extra DSL geçilir mi?

Başlıktan da anlaşılacağı gibi modem değişikliği yapmak istiyorum, şu an hızım 75 mbps hat zayıflaması 7.4 normal telefon kablosu kullanıyorum, cat5e kablo var elimde, şu an kullandığım kabloda bir ankastre kutusu bir de modem arkasındaki jak dahil iki adet yak connector ile bağlantı mevcut. Önerilerinizi bekliyorum. İyi akşamlar ç.

1 Beğeni

Merhaba, modeminizi incelediğim zaman 2014-2015’de piyasaya sürüldüğünü öğrendim ve o günden beri yazılım güncellemesi almıyor.

Modeminiz eğer eskiyse ve eskisi kadar verim alamıyorsanız yeni bir modem almanızı tavsiye ederim.

3 Beğeni

Ben keenetic extra dsl kullanıyorum. Ve baya memnunum oyunlarda ki ping değerlerim belə gözlə görülecek şekilde azaldı.

Ne kadarlık bir ping iyileşmesi oldu yani ms cinsinden ne kadar bir avantaj sağladı. Benim kullandığım 3 modem de hemen hemen aynı sonuçlar çıktı. (statik ip kullanıyorum)

1 Beğeni

Valla hocam bağlandığım sunucuyla mı alakalı bilmiyorum. Ama özellikle csgo da 55-56 dan 46-47 ye falan düştü. Diğer kullandığım modemlerde böyle olmamıştı hiç (tplink vr300 asus ac750)

Ve oyunlarda ping düşürmek için bi ayarı vardı yanlış hatırlamıyorsam.

1 Beğeni

Keenetic Extra DSL nasıl modemdir.

10 ms baya fark eder. Ama ekstra bir ayar varsa bilemiyorum Asus Tp link ve zyxel de sonuç çok değişmedi. Ama sanırım Zyxel biraz daha iyi. Tepkiler daha iyi geliyor.

1 Beğeni

Yaklaşık 6 ay kadar kullandım herhangi bir problemini görmedim açıkcası. Keza wifi çekiminde gücünde herhangi bir probleme de rast gelmedim gayet memnunum almanızı öneririm fakat Ekstra Dsl fiyatı pahalı gelirse eğer önerebileceğim keenetic omni dsl olur aralarında ahım şahım bir fark yok tercih sizin şimdiden hayırlı olsun. :innocent:

1 Beğeni

Çift bant değil diye biliyorum omni yi

1 Beğeni

Evet sadece 2.4g var

850 TL civarın da olduğu için omni dsl önerdim siz bütçenize göre alabilirsiniz tabii.

Keenetic ekstra dsl…

500 TL ye ikinci el garantili almayı düşünüyorum.

Keenetic eksra dsl Keenetic Extra DSL KN-2111-01TR AC1200 Kablosuz Vdsl2-Adsl2+ Modem Fiyatları ve Özellikleri

Keenetic omni dsl Keenetic Omni DSL KN-2011-01TR N300 Vdsl2-Adsl2+ 4 Port Modem Fiyatları ve Özellikleri

1 Beğeni

1200 tl’ye hero dsl var onurcum :slight_smile:

1150 tl ye hero dsl aldım.

1 Beğeni

Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın. Modem kurulumu ve ayarları için yardıma ihtiyaç olursa @MehdiUygun yardımcı olacaktır.

1 Beğeni

kurulum yaptım ama düz ayar yaptım extra ayar yapmadım.