Air 4960R router özellikleri

Eve yeni gigafiber internet bağlandı. TurkNet kendisi air 4960r mesh cihazlarını da getirdi. Kutularının üzerinde ax5400 olduğu yazıyor.

Daha önce Tp-link x60 mesh kullanıyordum. X60’lar ax3000. Dolayısı ile TurkNet’in cihazlarının bant genişliği daha fazla gibi duruyor.

Ancak daha önce yaşamadığım kopmalar yaşamaya başladım. X60’a dönmeli miyim anlamaya çalışıyorum.

Bir de, bu air4960 cihazları yönetebileceğim bir app var mıdır? Airties wifi isimli bir app buldum ama bu app router’ı bulamıyor.

Merhaba,
TurkNet kullanıcıları gpon değişimi hariç, İstediği cihazı kullanmakta özgürdür.

Merhaba bende aklımdaki bir iki soruyu ekleyeyim.
Router 80+80mhz veya 160mhz çalışabiliyor mu?
Mu mimo uplink ve downlink full mü yoksa sadece downlink mu mimo, uplink su mimo mu?

Yeni giga aboneleri bu wifi6 lı routeri ekstra ücret karşılığında mı alıyor yoksa ücretsiz mi?

1 Beğeni

Ücretsiz şekilde veriliyor.

Airlink cihazını çıkartıp kendi tplink x60’ımı taktım. Bağlantı sağlayamadım. Kurulumu yanlış mı yapıyorum?

Merhaba,
1 : Wan portuna kablo takılacak.
2 : Pppoe
3 : Kullanıcı adı ve şifre
4 : Vlad ıd : 35

Bu işimi çözdü. Sonradan mesajı görenler için biraz daha detay yazayım:
Kullanıcı adı ve şifreyi TurkNet hızlı bir şekilde telefona mesaj olarak iletiyor.

Benim mesh router, "VLAN ID"yi girince, “VLAN Priority” bilgisini de istiyor. Onu 0 yaptım.

Şu anda her şey yolunda. Teşekkürler!