Adsl2+ ne kadar hız alabilirim?

Merhabalar, modemin sayfasında ;
DSL Modulasyon Türü: ADSL_2plus
olarak gözüküyor, TurkNet veya başka iss’lerin sitelerinde ortalama 50mbit hız alabileceğim söyleniyor.
Şu anda aldığım hız 16mbit, bunu artırabilmemin bir yolu varmıdır? sanırım altyapım 24 mbite kadar çıkabiliyor.
Bu arada santrale uzaklığım 290metre.

Zaten şuan maks hizlardasin daha üstünü almanız için VDSL ye geçiş yapmanız gerek

1 Beğeni

benim yapabileceğim birşey varmı peki?

Merhaba, ADSL portun da olduğunuz için hattınızın Max kapasitesini kullanıyorsunuz. 16/24 MB üstü VDSL olarak hizmet veriliyor. (firmadan firmaya değişiyor)
Kaç mb desteklemesinden önemli portunuzun olup olmadığı da önemli. Netspeed, Extranet, Gıbırnet sitelerden altyapımızı sorgulayıp portunuzun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

2 Beğeni

gıbırnet ve extranet’de altyapının vdsl2 olduğu yazıyor.
port hepsinde var

VDSL paket geçişi talep edebilirsiniz.Geçiş yaptıktan sonra modem hat değerlerinizi atarsanız max kaç hız alabileceğinizi belirtiriz.

1 Beğeni

türk.net’te böyle bi seçenek gözükmüyor, iss’yi değiştirmemmi gerekir yoksa muşteri hizmetlerinimi aramam lazım?

Portunuz çoğunlukla var ise geçişinizi isteyin. TurkNet sorgulamasın da maalesef portların olup olmadığını bilemiyoruz. “OİM (online işlemler)> paket kullanım > internet paket” değişikliğinden yapabilirsiniz. “Yardım merkezi > işlem > paket/tarife kampanyamla ilgili bilgi istiyorum > hayır > destek kaydı oluştur” kısmından da yapabilirsiniz bu işlemi. TurkNet’li değilseniz
TurkNet’e başvuru yaparken 35mb paketi seçin ve 1 ay bedava kampanya kodunuz yok ise yardımcı olabilirim.

4 Beğeni

vdsl’ye geçisi talep ettim. şuan 35/6 hız alıyorum teşekkürler

3 Beğeni

Rica ederim, İyi kullanımlar dilerim.

3 Beğeni