Adsl modem VDSL hat

Modem adsl hat VDSL olursa adsl ışığı yanıp söner mi?

yapa mısınız vae misiniz?
vae de zaten adsl modem den vdsl alamazsınız. ama yapa da durum nasıl bilmiyorum ama yinede adsl modemden vdsl sinyal alınırmı. sanmıyorum.

Yok vdsl modem alicam ondan dolayı mı acaba adsl ışığı yanıp sönüyor anlamadım

Bağlantım 35mbps yalın

eğer adsl modeme vdsl sinyali gelirse dsl ışığı sabitlenmez, çünkü adsl sinyali alamadığı için dsl sabitlenemez.
bildiğim kadarıyla yapada olursan ve vdsl modem olursa adsl ile bereaber alabiliyorsun vdsl sinyalini de. ama modem illaki vdsl olmalı. adsl ise vdsl sinyalini alacağını sanmıyorum. doğal olarak ta dsl ışığı yanıp sönecek. internet hattı var ama dsl yok diyecek modem :slight_smile: acizane. yanılıyorsam düzeltsin arkadaşlar…

Dediğiniz oldu şimdi gidip yarın VDSL modem alicam bunlar adsle gecircek beni jdjdks gerçi adsl modem de VDSL modemde olucak onu kullanirken onu beklerim hiç kullanamamaktan iyidir

1 Beğeni

yeni mi geçtiniz vdsl ye ?

Yok direk ona vermişler beni kullanamıyorum kaç gündür ama

Arıza müşteri kaynaklı diyorlar

direk vdsl den başlattılarsa ve sizde adsl modem varsa…
size yol görünüyor iki vakte kadar bi modem almak :slight_smile:

Yarın ikinci el yakaladım bizim burda alicam çok pahalı vdsller şuan

1 Beğeni

Hayır kaç gündür de adsl geçirin diyorum inşallah alınca geçirmezlwr ))

1 Beğeni

markası ne modemin? asus yada keenetic öneririm.

olurmu olur. ama sorun olmaz vdsl modem. ileriye yönelik yatırım gibi olur :slight_smile:

1 Beğeni

Zte olmaz mı ya o vardı orda

1 Beğeni

şu anda revaçta keenetic var, asus var. o markayı da duydum ama ne derece kaliteli bilmiyorum. belki benim dediklerimden daha kalitelidir. bilen arkadaşlar yardımcı olur belki. bilgim olmadığı için net bir şey söylemeyim. eğer çok para vermeyecekseniz sorun olmaz gibi. nasıl olsa ölene kadar kullanmayacaksınız…
şimdi hatırladım bazı iss ler zte marka modem veriyordu. iss ler genelde çok kaliteli modem vermezler. eğer o modemlerden değilse iş görür.

Hepsi aynı hızı vermiyor mu ya ne değişikliği oluyor?

1 Beğeni

mercedeste 100 km hızla götürür seni, şahin de… hepsi aynı hızı veremeyebilir, wifi özelliği kötü olabilir, kimisi çok ısınır verimli olamaz, bazı ayarlamalar olmayabilir. snr falan. yani markadan markaya değişir.

1 Beğeni

Ya ama bu adsl ışığı yanıp sönmesi umarım modem kaynaklıdır aktivasyon falan da gerçekleşmiş fakat o ışık yanıp sönüyor bana verdikleri bağlantı da VDSL bundandır kesin dimi kullanamamam

dsl ışığı hiç yanmazsa modemle TurkNet arasında iletişim sağlanamamıştır yani internet bağlantısı yoktur demektir.eğer yanıp yanıp sönüyorsa yani sabitlenmemiş ise internet bağlantısı var ama dsl sinyali yoktur demektir. sizin internet bağlantınız var ama sinyaliniz vdsl ise ya da olacaksa bu modemde dsl ışığı sabitlenmez.

bazı modemlerde internet ışığı ile dsl ışığı farklı olabiliyor. sonuçta internet ışığı yanıyor dsl ışığı yanmıyorsa ya da sabitlenmiyor ise aynı dediğime çıkar. :slight_smile:

1 Beğeni