ADSL’den VDSL geçiş

Merhaba ADSL’den VDSL geçiş için başvuruda bulundum onay aldılar. Dün OİM’den
’’VAE geçiş işlemlerinde numara değişikliğini kabul ettiğiniz için telefon başvuru işlemlerinizi başlattım. gelişmeleri takip ederek sizi tekrardan bildireceğiz’’ mesaji geldi ve bugün internetim gitti acaba normal mi yoksa arızadan kaynaklı bir kesintimi? Ayrıca normalse 1 gün sonra VDSL baglantimin gerceklesecegini soylediler yarın internetim baglanir mi?
Bir sorumda VDSL baglanti gerceklestikten sonra modeme reset atmam yeterli olacak mi?

Merhaba, Adsl’den Vdsl geçiş 3 iş günü sürebilir, internetinizin kesilmesi normal. Modemi vdsl olarak tekrar kurmanız gerekir.

1 Beğeni

Modemi kurmam yetecek değil mi? Kablolarla bir işim yoktur umarım hem anlamıyorum hemde sağlam olan hattı bozarım :smile: Birde bu santral uzakligi en fazla kac metre olmasi gerekiyor?

Evet modemi kurmanız yetecektir. Santral uzaklığından kastınız saha dolabı ise ne kadar yakın olursa o kadar fazla hız alırsınız.

1 Beğeni

Nasıl yani sana hemen dönüş sağladılar mı? 7 günde destek talebime işleme alındı bile yazmadılar.

1 Beğeni

Evet başvurumu yaptım telefonla geri dönüş sağlandı onay alındı ve ertesi gün bu mesaj geldi. Bugünde internet bağlantım gitti sanırım geçiş işlemlerini gerçekleştiriyorlar.

Az önce aradılar telefon geçiş işlemlerim tamamlanmış, Telekom ekiplerinin bina içine kablo çektiğini söylediler fakat kontrol ettim herhangi bir kablo çekilmemiş ayrıca bağlantıyı benim yapmamı söylediler fakat anlamıyorum bu işlerden kendilerininde gelip yapabileceklerini söylediler çok uzun sürer mi?

Şu cevabı görünce ağlayasım geldi. Eski müşterilerine önem vermiyor :frowning: benim hala talebim açık ve vdsl başvurum bekliyor :frowning: 13.05.2020’den beri bekliyor, kimsede yazmadı bir şey demedi.

1 Beğeni

Bende eski müşteriyim, TurkNet ADSL’den VDSL’e geçiyorum. Yani yeni müsteri degilim.

14.05 ten itibaren benim de adsl den vdsl e geçiş kaydıma bakan kimse yok 4 aydır bekliyorum vdsl için port dolarsa çok üzülürüm