Adsl den vdsl geçi̇ş

Türk Telekom tarafından altyapımız VDSL geçmiş kutuyu ve kabloları türk telekom değiştirmiş hatta kablolarımızı bağlamamışlardı. Arıza kaydı bıraktım türk Telekom geldi yaptı çalışan kişi ara Türkneti VDSL geç 35 mbit hız var artık dedi o gün internet geldi iki gün önce destekten kayıt bıraktım VDSL geçmek istiyorum diye kaydınızı aldık geçebilirsiniz dediler fakat 2 gündür internet yok arıza kaydı bırakıyorum ilgilenen yok. Halbuki hattınızı VDSL geçerken internetiniz kesilmeyecek demişlerdi. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? 2 gündür internet yok çocuklar yedi bitirdi beni

Modemi resetleyip tekrar kurulum yaptınız mı?
Vdsl olarak tekrar kurulum yapınız.

Altyapı değişikliği işlemlerinde internet kesintileri yaşanabilmekte.Eğer boş port var ise geçişiniz ortalama 1 hafta içerisinde gerçekleştirilir.Boş port yok ise ekipler arka planda sizin için arama başlatırlar ama ne zaman bulunucağı bilinemez belki 1 hafta belki 1 ay hatta daha fazla.Boş port bulunur ve geçişiniz Yerleşik Operatör tarafından onaylanırsa ankastre üzerinden yeniden etiketlenme yapılır ve Saha Ekibi randevu oluşturarak adresinizi ziyaret eder ardından kullanmaya başlayabilirsiniz internetinizi.

Hocam Daha bana hattınız VDSL e geçişi sağlanmıştır mesajı gelmedi ki. Ben daha modem almadım bu yüzden. Ayrıca VDSL hattı Adsl olarak kullanabilirsiniz demişlerdi ama düşük hız alırsınız demişlerdi doğru mu ?

Peki kesinti böyle günlerce sürer mi?

Vdsl hat adsl olarak kullanılamaz. Modem almanız gerekiyor geçişiniz yapılmış olabilir.

1 Beğeni

Anladım teşekkürler çok sağolun

Eğer YAPA üzerinden VAE VDSL e geçiş olucak ise kesinti ortalama 1 hafta sürebilir çünkü hattınız YAPA üzerindeki porta değil VAE Saha Dolabı üzerindeki porta taşınacaktır bu taşınma süreci ve ankastre bağlantılarınız yapılana kadar kesinti olucaktır.Eğer hattınız YAPA üzerinde VDSL den sinyal alıcak şekilde olucak ise yeniden modem kurulumu yapıp kullanabileceksiniz.

Vdsl’e geçince adsl modemle sinyal alamazsınız.

Yapa’da vdsl’e geçiş diye bir şey söz konusu değil. Mesafayr ve kullanılan modeme göre eğer vdsl destekliyorsa hat direk vdsl verilir.