Adsl den vdsl e geçişin uzun sürmesi normal mi

Şimdi şöyle birşey. 71 yazmasına bakma daha yüksek hızlarda gelir de önce sen 100 lük paket tanımlattır.
Sen ilkten 35-50 istersen sonradan 100 ü vermezler. Verseler bile bin dereden su getirirsin.

ankastrenin rengi sekli eski yeni olmasinin hicbir anlami yok hatta kapagi bile olmasa olur malsat senin ic tesisat kablon bu eve gelen bakir ikili standart telefon kablosu yani ona dogru sekilde baglanmis olmasi kabloda degisiklik yok yine dandik bakir kablo alinan sinyal simetrik yani vdsl oldugu icin eger vdsl destekli modeminiz de varsa en az 70mbps ustu gorursunuz diye tahmin ediyorum

1 Beğeni

hocam fiyatta değişiklik olur mu hepsi aynı mi

Bütün tarifeler tek fiyat. 10 da alsan 100 TL 100 de alsan 100 TL.

1 Beğeni

destek talebine ilettim 75 veya 100 istediğimi belirttim henüz bağlamadı zaten geçirirler diye düşünüyorum.

hocam ben de öyle diyorum ama işte adamlar 4 den yukarısı sıkıntı diyince zamanında tedirgin ediyor biraz kutu yenileyince hızı artan çok kişi var yine vardır az da olsa etkisi. umarım öyle olur.
0.1 up 8-9-10 down ile yıllardır aynı /:confused: kullanıyorum.

anlastreye disardan gelen kablo standart telekom ince kablolar eger sen bina ici tesisatina guvenmiyorsan ki ic tesissat eski olabilir kablolarda ek ve yipranma olabilir cok kafana takiliyorsa bina ici cat 6 kablo cektirirsin dairene ankastresen olur biter mis

1 Beğeni

bakalım gelsinler bi geçiş yapalım şu adslden kurtulayım da hızı hallederim sonra en kötü dediğiniz gibi cat6 kablo çektirebilirim.

benim 4 gün sürmüştü eve gelen giden olmadı direk ben vdsl modem alıp kurrulum yaptım internete bağlandım

ya bağlantı sağlansa modem bakıyorum ben de direkt deneyeceğim şuan adslde hâlâ

siz yinede alın vdsl modem kurulum yapın bekleyin orda adsl yazsa bile vdsl sinyal gelmiş oluyor ben bosuna 1 gün bekledim internetim gelmiş haberim yok

az önce aradılar ilk 10 gün sürecek dedi sonra haftaya bu gün destek kaydı açın tekrar dedi anlam veremiyorum mahalleme fiber yeni gelmiş o yüzden mi acaba

Sizin mahallenize fiber geldiğini nereden biliyorsunuz? Bir binada kutu mu gördünüz veyahut turuncu kablolar çekildiğini mi? Altyapınız VDSL ise ki VDSL gibi görünüyor, belirtilen değerlerden fazlasını alabilirsiniz. Benim de alabileceğim maksimum hız 50 Mbps görünüyor ve saha dolabına uzaklığım 365 metre ancak 88 Mbps’lik paket kullanıyorum. Yani size 100 tanımlansa da bir sıkıntı olmayabilir ama bunu da hat değerlerinizi görmeden tam olarak net şekilde yorumlayamayız ne yazık ki.

Daha önce bana 4 Mbps yukarısı kurtarmaz dendi diyorsunuz, o zamanlarda muhtemelen altyapınız ADSL’di ondan ötürü hattınız da iyi değildiyse, size en fazla 4 verebiliyoruz demişlerdir fakat belli ki altyapınız güçlendirilmiş ve yakınınıza yeni bir saha dolabı yerleştirilmiş. Bundan sonra iyi bir hız alabilirsiniz diye düşünüyorum. Siz 75 veya 100 demeyin, destek kaydına yeni bir cevap yazın aynen şu şekilde:

“nms hız profilimin 100/8 olarak güncellenmesini talep ediyorum, ivedilikle güncellenirse çok müteşekkir olurum.”

Özgür İletişim 100 paketi tanımlanır, hız profiliniz güncellenir. Profil güncellendiğinde hattınız yeniden başlatılır ve ondan sonra hız testi yapıp bize modem arayüzü üzerinden de hat değerlerinizi iletirseniz, o zaman daha net bir yorum yapabiliriz.

arayan müşterileri hizmetleri personeli fiber geldiğini söyledi ama 10gun sürmesi çok saçma zaten 10 güne yakındır adsl arızalı 1 ay internetsiz kaldık desem yeridir. heyecanla bekliyorum bağlanmasını bakalım ne hız alacağım.

Adresinizin altyapısını TurkNet altyapı sorgulama sisteminden sorgulayıp, ekran görüntüsünü konuya ekleyebilir misiniz? Eğer cidden fiber geldiyse, beklemenize kesinlikle değecektir diye düşünüyorum.

bina kutusu eski fiber geldiyse henüz dağıtımı yapılmadı ve sorgulama yapınca vdsl olarak gözüküyor ve 72/8mbps hız alacağım.

Eğer sizin binanıza zaten kutu konulmadıysa, fiber kablo (sarı olur genelde) çekilmediyse zaten size fiber altyapı gelmemiş demektir.

1 Beğeni

evet biliyorum fiberi müşteri hizmetleri böyle söyledi

FTTC üzerinden VDSL2 sağlanıyordur altyapı sorgulamada çıkıyorsa.

1 Beğeni

bana 9 gün sonraya saha ekipleri seni arayacak dediler , şuan internetim yok ayın 9 unu bekliyorum.