ADSL den VDSL e geçiş Santral Uzak

İyi günler yeni tt den turk nete geçtim. tt deyken hattım adsl di turknet bana 35 mb kadar hız vereceğini ve yapa altyapısında oldugumu söyledi. Turk net ilk bağlandıgında hızım 12 ye 0.7 idi destek açıp hattımı vdsl e taşıttım. taşıttıktan sonra hızım 14 de 0.7 oldu fakat vdsl gözüküyordu. bende tekrar destek açıp hızın az oldunu söyledim onlarda saha ekiplerinin kontrol ediceğini söyledi. sonuc olarak bana santrale uzak oldugumdan dolayı hızın düşük oldunu söylediler ama yasadım yer kücük yer ve merkezindeyim bulundum ilçede santral (TURGUTLU-130) var gözüküyor acaba hızı arttırmanın yolu var mı ? modem kurulumunu yeniden yapmıstım vdsle geçmek için. Üstelik forumda aynı ilçeden olan var baktım hızı 60 a 8. Modem: TD-W9970V3

Santrale olan mesafeniz ne kadar ? Sordunuz mu?

Sormadım soramadan desteği kapattılar. Tekrar açarsam sorun olur diye ellemedim. Normalde teknik kısımda yazıyor sanırım ama bende yazmıyor.

@mehmetcan arkadaşımız daha iyi bilgi verecektir ama galiba 800 metreden sonra VDSL olmuyordu. Ya da tam verim alamıyordunuz. Emin değilim ama.

Haklısın fakat yasadığım yer büyük değil ve merkezindeyim. Forumda aynı ilçede yasayan baska biri 60 dowload aldını gördüm.

Aynı durum bende de var sizin bina farklı bir saha dolabına bağlı 60 alan kişinin ki farklı. kendimden örnek vereyim benim altyapı sorgumda saha dolabı mesafesi 1428 metre çıkıyor. max 8Mbps alabiliyorum. Fakat yanımdaki binanın saha dolabına olan uzaklığı 7 Metre 85Mbps hız alabiliyorlar. Sendeki de benzer bir olay. Ben Turknete yazdım boş port olduğunu söylediler şu anda geçiş işlemlerini yapıyorlar. Senin de 60 hız alan kişinin bağlı olduğu saha dolabında boş port varsa sende alırsın.

Arıza kaydından destek açıp başka sahadan port mu istiyim.

1 Beğeni

Kampanyamı değiştirmek istiyorum kısmına gir oradan destek kaydı aç. VDSL’e geçmek istiyorum yakınımda kullanlar var falan de boş port var mı bilmiyorum de onlar söyleceklerdir. Ben öyle yaptım.

Turknet sitesinden:
Konu olarak “Paket Değişikliği” ve alt konu olarak da “Paketimle ilgili destek istiyorum” seçeneklerini seçin. Açıklama kısmına da mutlaka VDSL 'e geçiş talebiniz olduğunu yazın. Talebinizi değerlendirdikten sonra herhangi bir teknik sorunla karşılaşmazsak hızlıca geçiş işleminizi tamamlayıp size bilgi vereceğiz.

Ben onu yapmıştım zaten şuan VDSL gozukuyor zaten VDSL siniz diyip sonlandirirlar muhtemelen

yetkili biri geri dönüş yapabilir mi ?

Geçiş yaptığınızı söylemişsiniz. Hattınız bu durumda önce VAE olarak açılır, ilerleyen günlerde hattınız YAPA’ya geçirilir.

Yüksek ihtimalle YAPA’ya geçirildiğinizde vaad edilen hızları alacaksınız.

teşekkür ederim. Suan da online işlemlerde herhangi bir işlemim yok. Acaba destek kaydı açıp yapa portuna geçmek istediğimi bildirmem gerekiyor mu? yada en azından portumun yapada olup olmadını kontrol etmeleri için destek kaydı açmalı mıyım? Yoksa onlar mı yapıcak. yeni farkettim teknik kısımda vae yazıyor sanırım daha yapada değilim. @selcuk.sesen

Evet şu an VAEdesiniz. İsterseniz kayıt açabilirsiniz ancak geçişler otomatik olarak yapılıyor.

1 Beğeni

Türknet Altyapısında bulunduğumuzu nasıl anlarız

Online işlem merkezi üzerinden teknik bilgiler kısmına bakarak anlayabilirsiniz. Yine aynı şekilde online işlem merkezi üzerinden paket bilgisine bakarak anlayabilirsiniz.

1 Beğeni