ADSL den VDSL e geçirilmedim halen cevap yok

TurkNet 'e bşavuru yaptım internetim ADSL olarak bağlanmış. VDSL e geçiş için arıza kaydı oluşturdum 3 gün bekletildim sonra cevap geldi yanlış yere açmışsınız die. Tekrar destek açtılar bana kampanya değişikliği diye. 24 saat sonra cevap gelecek yazdı. 3gün geçdi cevap bile yazılmadı halen. En azındna geçiş yapılacak vs… die bi cevap bile verilmedi bana

Bir sağlayıcıdan geçiş mi yaptınız? Eğer yaptıysanız ve numara tanımlanmadıysa hizmetinizin ADSL başlaması normal.

Hayır sıfırdan yaptım. Aslında şöyle oldu bana ilk VDSL sinyal gönderdiler sanırım. Sanırım diyorum çünkü bağlanamadım. Ama modemimde dsl ışığı turuncu yanarsa VDSL sinyali geldiğini yeşil yanarsa ADSL sinyali yanıyor. İlk aktivasyon yapıldığında ışık turuncu yanıyordu ama sabitlenmiyordu sürekli yanıp duruyordu sonra. Arıza kaydı bıraktım. İnternetim geldi fakat bu sefer de Adsl olarak gelmiş. Bunu neden yaptılar anlamadım. Alt yapım mı kaldırmıyor. Kaldırmıyorsa neden en başta VDSL verebiliyoruz dediler.

Belki şu an VDSL port olmadığı için geçememişsinizdir. Bir süre sonra VDSL hız için kayıt açın.

Paket bilgilerim ve teknik bilgiler kısmının görüntülerini paylaşır mısın?

merhaba VDSL e geçirildim ama bu seferde DSL ışığım sbaitlenmiyor bu altyapımın kaldırmaıdğı içinmi acaba ya

Modemi VDSL olarak kurdun mu?

Kurdum ama Dsl ışığı sabitlenmiyor hiç bir şekilde mecbur bekliyorum arıza kaydı bıraktım

Modeminizin marka modeli nedir?

Modemim vmg3312-b10b

Arıza kaydı açtım gelen cevap müşteri kaynaklı diyor

O modem VDSL destekli aslında. Kayıt açarak en doğrusunu yapmışsınız.

Açmaya açtım da cevap geliyor sorun sende diyor

Otomatik cevapta öyle yazabilir, teknik destek çalışanı ne diyor?

Çalışan felan ulaşmadı bana

Sorun devam ediyor mu?

hayır sorunsuz İnternet kullanıyorum şuan

1 Beğeni