Adsl den Vdsl e geçememek!

1.5 -2 Hafta önce turk telekomdan TurkNet 'e geçiş yaptım.Kullanıcı adını ve şifreyi alır almaz modeme girdim ve internete bağlandım ama modem arayüzünden baktığımda hala turk telekomdaki kampanyamı kullandığımı gördüm ,yani Adsl2 ama vdsl kullanmam gerekiyordu .Bende 2-3 gün bekliyim gelir dedim ama hiçbirşey olmadı.Yaklaşık 4 gün sonra modem arayüzünden baktğımda modeme gelen sinyal hala adsl2 di bende yaklaşık 8 gün önce ,online işlemlerden destek kaydı bıraktım ve aynı gün “adsl den vdsl’e geçiş talebiniz açılmıştır” denildi ama 5 gün geçtmişti ve sonuç alamamıştım bende tekrar destek kaydı bıraktım.1 gün sonra “talebiniz devam etmektedir kontoroller sağlandığında iletişime geçilecek” denildi ama hiçbirşey değişmedi.yaklaşık 2 -3 gün geçti yine bişey yok.Bende dün tekrar destek kaydı bıraktım ve bu sefer “hattınızda sorun yok eğer vpn kullanıyorsanız vpnyi kapatın veya wifi kullanıyorsanız kablo ile bağlanmayı deneyin” denildi.Turk telekomdan TurkNet 'e geçmeden önce bana vdsl 35 mbps hız alacağım söylendi zaten altyapı sorguladığımda 75 mbps e kadar hız alıyorum ama ben hala 16 mbps downloadlık eski turk telekom paketimi kullanıyorum.10 gündür kanser oldum.Tek yapılması gereken (Adslden Vdsl e Geçişimi sağlamak ) bu yazdıklarımı turknetten bir yetkili görüyorsa lütfen yardımcı olsun basit bir şeyin 10 gündür çözülememesi garip bir durum…Ekran Alıntısı

TT den geçişlerde hat ADSL başlatılır. Eğer tanımlı paketiniz 35 Mbps e kadar ise (TurkNet tarifesi) port durumuna göre ortalama 7 işgünü içinde VDSL geçişi yapılır. VDSL geçişi talep edin destek kaydı üzerinden.

1 Beğeni

7 gün değil 10 gün geçti ayrıca yukarıda yazdığım gibi bu 10 günde aralıklarla,defalarca destek kaydı attım bunu da yukarıda belirttim ama siz destek kaydı açın diyorsunuz.Yardımcı olurmusunuz arkadaşlar.

Açın demiyorum açık olan kayda bunu belirtin diyorum, ayrıca port sorunu varsa süreç uzar diyorum

1 Beğeni

Bugun vdsl geldi ilgiliniz icin saolun

4 Beğeni

Sorunun çözüldüğüne sevindim mutlu günlerde kullanın inşallah

Keyifli kullanımlar dilerim.

2 Beğeni