Adresinizin bağlı bulunduğu santralde çalışma olduğu için abonelik işlemlerinize devam edemiyoruz. İlerleyen günlerde tekrar deneyebilirsiniz. hatası

taahhütsayara girdiğim tarihte TurkNet tarafından arandım. telefonda uğur bey sağolsun çok yardımcı oldu. telekom bize sabit hat bağlamış(haberimiz yok ve buna para ödüyormuşuz) tt online işlemlerden öğrendik o numarayı ve o numaraya bir abonelik başlattırdık. telefon hattı yalın geçişinden itibaren iptal edilecek. ttnet aboneliğimiz bitti şuanda turknetten girdiğim internet ile yazıyorum. ancak halen TurkNet online işlemlerde aktivasyon aşamasında gözüküyoruz.

1 Beğeni

her şey tamam internetimiz var. aktivasyon aşamasından çıktık normal bir kullanıcı gibiyiz. telefon hattı henüz iptal edilmemiş. ben kendim yalın internete başvuru yaptım online işlemlerden. vdsl 35 mbps paketteyiz ve özgür iletişim ekstra almak istiyoruz. sözleşmemizde de bulunduğumuz adreste 83 mbps hız alabileceğimiz yazıyordu ancak paket yükseltme ekranında ekstra paket görünmüyor. onun yerine 16 mbps paket görünüyor. özgür iletişim ekstraya geçmek için ne yapmamız lazım?

Destek kaydı açarak paket yükseltmek istediğinizi iletebilirsiniz

1 Beğeni

2 Beğeni

bende extra pakete geçtiğimde sadece 16 mbps paket gözüküyordu TurkNet Online İşlem Merkezi de. bir süire sonra baktım 35 mbps de gözükmeye başladı. sanırım sistemsel bir hata. eğer hemen geçmek istiyorsanız kayıt açın, oda olmazsa bi süre sonra sizde de gözükebilir.

2 Beğeni