Adresinizde gerekli altyapı bulunmamaktadır

Adresinizde TurkNet internet hizmetleri için gerekli altyapı bulunmamaktadır. Bu sebeple adresinizde internet hizmeti veremiyor ve başvurunuzu alamıyoruz.

Altyapı sorguladığımda bu uyarıyı alıyorum.Oysa müstakil aynı bahçedeki yanımız müsait gözüküyor.Bugün millenicom abıneliğini sonlandırdım.Modemde dsl sinyalide yanmıyor.Nasıl hizmetten yararlanabilirim acaba? İyi forumlar

Merhaba,
Farklı altyapı sorgulama siteleri üzerinden altyapınızı sorguladığınızda ne sonuç çıkıyor kontrol ettiniz mi?

2 Beğeni

Evet bütün heryerden denedim.Önceden netspeed den millenicoma geçiş yaparkende altyapı gözükmüyordu.Xdsl numarasını vererek geçiş tamamlanmıştı.Millenicom pişmanlığı üzerine abonelik iptal edip tekrar TurkNet e dönmek istedim ama olmuyor.Yan evle duvarımız bitişik orda 50mbps hız ile hizmet veriyor…Telekoma gidip durumu izah ettim port yoktur deyip geçiştirdiler.Port yok ama mahalle 15045 sokak da çoğu numarada altyapı müsait ne yapmam lazım ?

TurkNet başvuru hattını arayarak iletişime geçiniz ek olarak bağlı olduğunuz Türk Telekom Müdürlüğü ile iletişime geçerek altyapı bilgisi almak istediğinizi belirtin sistemde gözükmez ise gerekli işlemi gerçekleştireceklerdir.

1 Beğeni

Az önce forumda bir konuda okudum.Ben millenicomda iken arıza talebinde bulunmuştum.Hattı iptal ederken de o talep açık gözüküyor demişti.Konuda ise arkadaş arıza talebi bulunulduğunda sistem o adreste başvuruyu kabul etmiyor yazmış.Belkide sorun bundan kaynaklanıyor… Dediklerinizi yapacağım yatın tt ye gidip.Teşekkür ederim

1 Beğeni

Gelişmelerden benide haberdar ederseniz sevinirim süreç boyunca yapılabilecek işlemler konusunda size yardımcı olmaya çalışacağım.

1 Beğeni

Merhaba tekrar.Az önce türk telekomdan geldim.Öncek başvurduğum kişi değil başka bir masaya giderek ricada bulundum.Durumu anlattım .Arkadaş bir kaç kişiyle yazıştı.5dk sonra işiniz halloldu güle güle kullanın dedi şaşırdım.Başvurumu yaptım şimdi kurulum için bekliyorum… Tqvsiyeniz için tekrar teşekkür ederim iyi forumlar

2 Beğeni

Sorunun düzelmesine sevindim, şimdiden hayırlı olsun :hugs:

3 Beğeni

Tekrar merhaba…

TurkNet başvurumu 16.sında yaptım.1 saat önce telekomdan geldiler.Port bağlantısı sonrası hattımın 69mbit e kadar desteklediğini söylediker.Oysa türknetin sayfasında 100mbite kadar,netspeed in sayfasında 80 millenicomda 80 mbite kadar destekliyordu… Hızdan ziyade snr margin 20 küsürlerde iken ne göreyim modem arayüzünde 7 dbi görünce resmen afalladım.Telekomcu arkadaşa kurulum yaparken önceden hattın desteklediği hızları,aldığım snr margin seviyesini söyledim oralı olmadı… TurkNet e durumu izah ettim.Onlar kurulum ekibine durumu izah etmemi söylediler ve arıza kaydı açacaklarını söylediler.Önceki iss arızasında görüştüğüm telekomcu arkadaşı aradım.Onada anlattım.Oda arıza kaydı aç sonra beni ar dedi.Şimdi benim bu durumda yapabileceğim başka bişey yok sanırım…

Bunun dışında yan komşumda ttnet e başvurdu.Onun snr margini 21 küsürlerde.Hatta 79mbit kaldırıyor.Modem arayüzden baktığım kadarıyla.Tarifesi 24mbitlik bir tarife.Fotoğrafda gözüküyor turuncu kapsüllü olan hat komşumun.Benimki kağıt ile ayrılmış olan. Yani telekomcu arkadaş neden bana onunki gibi bir port tahsis etmedi? Rica etsem yorumlarmısınız…Türknetten gelen arkadaşlar bu kabloları değiştirse suçmudur? Ne yapmak lazım?Komşuma durumu anlatabilirim,o bağlatmadan önce o değerleri ben alıyordum mesela…
resim

Merhabalar, yazınızı okudum. Destek kaydınızın numarasını benimle paylaşır mısınız?

Aktivasyon destek kaydı 53459115

Merhaba,
Modem arayüzünde yer alan hat değerlerini bizimle paylaşma imkanınız var mı?

Buyrun.İlk TurkNet aboneliğimde 1,5 sene önce snr margin 20 küsürlerdeYdi.Max rate 120 küsürlerdeydi…

Bölgenizde bulunan abone yoğunluğu ve hız yükselten abonelerin artması durumunda kapasitede düşüş yaşanabilir. Hat zayıflama değeri yüksek gözüküyor ankastre kutusundan test etme şansınız var mı?

Fotoğrafı gönderdiğim yerden telekomdali arkadaş cihazla ölçüm yaptığında 69mbit geliyor dedi ölçerken…

Az önce modemi aldım yan tarafa geçtim.Ordaki değerlerin fotoğrafını atıyorum şimdi.snr margin 21 hızı boşverdim.

şu işten ekmek yiyen adamlara bak yazıklar olsun şu hattın haline bak bağlama şekline bak bu kadar baştan savma yapılmaz ayıptır bir iş ya yazıklar olsun şunu yapan insana sonra adam herşeyi arıza olur tabi yazıktır ayıptır ben utandım şu hali görünce ya kardeşim şikayet et bunu cimere dahi heryere paylaş onlar o dilden anlıyor çünkü

Zayıflama değeri iki ekran görüntüsünde de aynı görünüyor. Snr değeri hattın maksimum hızı ile tanımlı hızının oranı gibi düşünebilirsiniz. Tanımlı hız 24 olunca snr yüksek görünmüş :man_shrugging:

1 Beğeni

Haklısınız .Kararlılık ayarı ile dbi yükseltince hızda düşüyor.Bu iki hat konusunu böyle açıklığa kavuşturduk.Benim hattımda yan tarafın hattıdanda max alacağı değerler az çok belli oldu fakat,ben millenicomu iptal etmeden önce çok iyi hatırlıyorum snr marginim 17-18 hattı date rate 79 sabitti.Max rate ise 96 lardaydı…

TurkNet ne hız alırımda şu an 81mbit alıyorum yani 79mbit anlattığım gibi…

Neyse sizleri yormak istemiyorum.Çünkü ben Türk telekomun TurkNet 'e gıcık olduğunu biliyorum.İşleri yokuşa sürüyorlar.Yarın TurkNet ekipleri geldiğinde onlarla görüşüp ne oldu ne bitti bilgi olsun diye yazarım.İyi forumlar teşekkürler

Tekrar merhaba…

Bugün TurkNet ekibi gelip bağlantımı yaptı, malesef SNR margin sürekli dalgalanıyor. 2-3 defa internet gitti. Kararlılık ayarından 15dbi yükseltince hızım düştü ama stabil değil. Mesela twitter da resimler çıkmıyor vs. vs. Değerlerim şu şekilde:

Destek kaydı açacağım umarım port değişikliği olur. Çözüm hızı düşürmek ise, özgürce TurkNet kullanmanın bir anlamı kalmıyor malesef. Ayrıyetten netspeed bf5 Almanya dice serverlarında 45ping alıyorken onda da bugün 65 küsür ping ile oynadım. Türk telekom izin verirse umarım TurkNet’in kalitesinden faydalanacağım. Umarım

Az önce bağlantı gitti.Dsl sinyali yanıp sönüyor sabitlenmiyor.Yani türk telekomun yapacağı iş bu kadar olur.Resmen göz göre göre işi yokuşa sürüyorlar.Arıza talebi açıldı TurkNet tarafından.Port değişikliği istedim inşallah olur.Başından beri TurkNet 'te gram hata görmedim ellerinden geleni yapıyorlar.