Adresimde Turknet Yapa Var mıdır?

Adresimde TurkNet yapa var mı nasıl öğrenebilirim.

TurkNet sitesine girip altyapı sorgulaması yaparak öğrenebilirsiniz.

Merhabalar, Aktif Altyapı (YAPA) dönüşümlerimiz hızla devam ediyor - TurkNet Blog bağlantısında YAPA altyapısının bulunduğu iller mevcut. İnternet Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet bağlantısı üzerinden aktif altyapınız hakkında bilgi alabilirsiniz :innocent:

IZMIR GAZIEMIR YAPA var gozukuyor oldugum yerde peki yapaya nasil gecis yapilir ?

Benim bölge için çalışma başlattı TurkNet yavaş ama eninde sonunda gelecek umuyorum

Kampanyamı Değiştirmek İstiyorum - TurkNet TurkNet - Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz? bağlantısı üzerinden kayıt oluşturursanız sizinle bilgi paylaşılır Bünyamin Bey :innocent:

Yazdim arkadaslar aradi yapa yok diyolar ama sitede var gozukuyor anlamadim

benim bildiğim arada saha dolabı varsa yapa alamıyoruz diye biliyorum

1 Beğeni

Merhaba, konu kirliliği olmasın diye ben de buradan sormak istedim denk gelmişken. Online İşlemlerde bağlı göründüğüm santral verdiğiniz adresteki YAPA Santralleri yazan kısımda mevcut fakat hemen üstünde VAE açık yazıyor. YAPA altyapısında mı oluyorum ben şimdi VAE mi? Yanıtınız için şimdiden teşekkür ederim.

Online işlemlerden benim hat bilgilerim
image
Verdiğiniz adresteki YAPA santralleri listesinin bir kısmı
image

Merhaba @Toorop,
Şu anda VAE altyapısı üzerinden hizmet alıyorsunuz. YAPA altyapısı üzerinden hizmet alınması durumunda VAE kapalı olarak gözükmektedir.

1 Beğeni

Merhaba geç dönüş yaptım kusura bakmayın galiba yok.
turknet
turknet2

Merhaba @iamvengeance yapa alt yapısı merkezi santrale (türk telekom merkezi santral binası) yakın olduğunuz da verilir. Almış olduğunuz vae hattı binadan dolaba bakırla gidiyor, saha dolaplarından fiberle merkezi santral binasına gittiği için merkezi santral ismini yazmışlar.

Yapa : bina ile merkezi santral binasına kısa bakır hat çekilmesi demektir. Bakır kablo uzadıkça hız düşüyor.

@CKLasT 100mbps alıyorum ama teknik bilgilerde vae şu durumda ben yapa alamaz mıyım.

Yapa mesafesi : (bina ile türk telekom merkezi bina santraline ) çok uzaksa alamazsınız. Sizin aldığınız 100 mbt Türk Telekom beyaz saha dolaplarına yakınsınızdır. Santralinizi kontrol ettiğinizde saha dolabının mesafesini gösteriyordur.