Adresimde bazı dairelerde altyapı olmasına rağmen benim dairemde yok gibi

Oturduğum binadaki çoğu dairede TurkNet altyapısı olmasına rağmen benim dairemde yok, uzun süredir taahütlü olduğum internet üyeliğimin TurkNet 'e geçmek için sona ermesini ve TurkNet altyapisi gelmesini bekliyorum, yaklaşık 4 ay önce hız testi kısmından sorgu yaptığımda dairemde altyapi oldugu görünüyordu ve bu yüzden düzenli altyapı kontrolünü bırakmıştım taki yakın bir tarihte yaptığım kontrolde benim dairemde altyapı olmadığı görünüyordu, bu yüzden sırf kontrol amaçlı binamdan bazı daireler seçip sadece bana ait bir sorun olup olmadığına dair bir araştırma yapmaya başladım, başta kontrol ettigim herkeste gittiğini görünce geri gelir heralde demiştim ancak yaptığım son kontrolde bazı dairelerde altyapı olduğunu gördüm. Bunun nedeni ne olabilir acaba?

TurkNet altyapısı derken yapadan mı bahsediyorsunuz yoksa TurkNet fiberden mi?

direkt olarak internet hizmet altyapısı.

Sorgulama ekranını ss atınız

Yanlış bilmiyorsam şuanki abonelik numaranızla başvurduğunuzda onlar sizin altyapı sorgulamada gördüğünüzden daha fazla bilgi görüyor. Sanırım boş port olmamasıyla ilgili bir sorun. İsterseniz türkneti telefonla arayarak açık adresinizi , varsa sabit telefonunuzu, son olarakta şuanki türktelekom hizmet numaranızı vererek sorgulama yaptırınız. Daha detaylı bilgi alırsınız

1 Beğeni

Ondan önce forum sormak istedim yetkili biri cevap vermezse öyle yapmayı planlıyorum

Bence direk arayarak bilgi almanız daha hızlı ve kolay olacaktır forumdan destek beklemek yerine. Arayarak sorarsanız birşey kaybetmezsiniz.

1 Beğeni

TT yi arayarak daha sağlıklı bilgi sahibi olabilirsiniz