Access point ile hız düşmesi

normalde bilgisayarda 70 mbps hız alıyorum access pointte 40 alıyorum ikiside kablo ile bağlı ne yapmam gerekiyor tplin wa701nd acces point

Kablo mesafesi ve kullandığınız kablo türü nedir

2 metre civarı cat6 kablo

Router i AP modunda kurdunuz ise arayüze büyük ihtimalle 192.168.2.1 üzerinden erişiyor olmalısınız. Arayüze girip kablosuz ağ kısmında anten yönlendirme menüsü yardımı ile doğru konumu ayarlayın aynı şekilde iki alt başlıktan verimliliği kontrol edin. Kablosuz ayar kısmında 11n only modunu seçin. 6. Kanalı seçip frekans değerini 40 yaparak deneyin.

192.168.1.254 ile erişim sağlıyorum anten yönlendirme menüsü yok ayarları yaptım değişen bir şey olmadı

ayrıca ilginç ama 20mhz de 50 mbps 40mhz de 40 alıyorum

Ağ bloğunu farklı adrese taşıyıp deneyin. 1.254 değil de 2.254 yapabilirsiniz.

Wifi ayarları için de En iyi Wi-Fi ayarı nasıl yapılır? - ShiftDelete.Net burada anlatılanlara gözatabilirsiniz

tüm ayarları yaptım değişen bir şey olmadı 192.168.2.1 ile tekrar kurulum yaptım

1 Beğeni

2,4 ghz de max bu hızı veriyor sanırım cihaz. Tp link Türkiye ile iletişime geçip net bilgi alabilirsiniz.

bu cihaz yerine 5ghz bir ap alsam onu da ethernet üzerinden kablo ile 5ghz olmayan bir modeme (TD-W9970) bağlasam 5ghz kullanbilir miyim ?

Router veya ap 5ghz kablosuz olursa kablolu bağlantı kadar hız alabilirsiniz. Herhangi bir vdsl modeme bağlamanız yeterli olacaktır.

tenda ac5 almayı düşünüyorum önerir misiniz ?

1 Beğeni

Şöyle bir baktım aynı seviyede ki cihazlara tenda bir tık üste gibi. https://www.epey.com/modem-ve-ag/karsilastir/152969-202503/tenda-ac5_xiaomi-mi-router-4a-gigabit/

evet ilginiz için teşekkür ederim bir hayli yardımcı oldunuz

1 Beğeni

fakat bunun ap özelliği yok sanırım ben ap olarak kullanmayı düşünüyordum

Çalışma Modu

Wireless Router Mode
AP Mode
Universal Repeater mode
WISP Mode

xiaomi nin ap desteği yok sanırım

Ap dediğiniz erişim noktası değil mi yani modem ile router kablo ile bağlanacak sonrasında size router üzerinden kablosuz internet verecek. Bir nevi ikinci bir modem gibi. Bunu bildiğim tüm routerlar yapıyor. Tenda güzel cihazmış fiyatına göre.

evet öyle aslında xiaomi daha mantıklı geldi hem daha uygun siz olsanız hangisini alırdınız