Abonelik Devri ile Alakalı

Selamün Aleyküm

Etkin olarak Turk.net kullanıyorum. Fakat hat babamın üzerine kayıtlı. Babam ise memlekete yerleşti. Hattı üzerime almak istiyorum. Tüm faturaları üzerime aldım sadece Turk.net aboneliği kaldı. TurkNet Online İşlem Merkezi’den destek kaydı açtım ama konuyu ya anlatamadım yada anlamadılar :sweat_smile:
Konu ile ilgili babam benden haber bekliyor.

1. İnternet kesilmeden doğrudan hat devri
  2. İnternetin uzun süre kesili kalmadan, kapatıp tekrar açma

Mümkünse bu 1. yol daha mâkul :sweat_smile:
İlginiz için şimdiden teşekkürler
Selametle…

1 Beğeni

bildiğim kadarıyla devir olmuyor. sadece ölüm durumunda üzerinize alabiliyorsunuz. ya da kapatıp tekrar yeni bir abonelikle üzerinize alacaksınız.

3 Beğeni

Hat kapanmadan devir yapmak mümkün değil hocam malesef. Babanız imzalı iptal dilekçesini ve kimlik on arka fotoğrafını jpg formatında Turknetin iptal mail adresine mail atsın 4 5 iş günü içinde hizmet iptal olur sonra siz kendi adınıza başvuru yaparsınız. Başka da bir çözüm yolu yok malesef

İnternetsiz kalacağım yani :pensive:
İşim gereği internetsiz yapmam mümkün değil

Malesef devir diye bir durum yok hocam. Çünkü yasal olarak bu mümkün değil. TurkNet arşivinde babanızın imzalı sözleşmesi olacak ama abone olarak siz gözükeceksiniz bu durumda TurkNet ciddi sıkıntı yaşar.

1 Beğeni

Peki bunu bir süreç olarak düşünürsek. Aşama aşama nasıl ilerler?
Yani internetin kesilmesi ve bağlanmasına kadar.

kapanması ortalama 1 hafta tekrar bağlanması da 1 hafta sürebilir. sorunsuz olursa toplam 10 günü, bir aksilik durumunda 20 günü bulabilir. bence şu zamanlarda hiç uğraşmayın. varsın babanızın üzerinde kalsın. müsait bir zamanda kapatıp alırsınız üstünüze. hem işim gereği internetsiz kalamam diyorsunuz o zaman niye maceraya atılıyorsunuz… gerek yok bence…

1 Beğeni

Sıfırdan ortalama bağlanma süresi 7 gündür
Iptal süresi de genelde hiç bir sorun yada bir evrak yanlışı yoksa 4 5 gün sürüyor.

2 Beğeni

Oturduğun ev müstakil değilse yani 2 ve üzeri daire numarası mevcutsa aynı adreste faklı kapı numarasıyla abonelik başvurusu yap bağlantın yapıldıktan sonra babanın adına olan aboneliği iptal edersin kesinti yaşamazsın ancak boş port vardır umarım bölgende

1 Beğeni

Herhangi bir işlem yapmak gerektiğinde, hat sahibi olmadığım için sorun oluyor.
Ama şu süreçte geciktirmek en mantıklısı.
Önerileriniz çok teşekkürler. Hepinizden Allah(C.C.) razı olsun :blush:

1 Beğeni

amin. bence en mantıklı kararı verdiniz. müsait bir zamanda rahatça değişimi yaparsınız. :slight_smile:

1 Beğeni