Abonelik açma

TurkNet 'e yeni geçiş yaptım kullanıcı adı ve şifrem geldi yalnız internet ayarları kısmına girdiğim zaman kabul etmiyor internetim yok şuan modemdeki internet ışıklarına kadar tüm ışıklarda herhangi bir sıkıntı yok

Merhaba, Girdiğiniz yeri resim çekip atar mısınız.

192.168.1.1 burdan giriyorum

Modem k.a ve şifresi modemin arkasında yazması gerekiyor. Kurulum için verdikleri k.a ve şifre arayüzüne giriş yaptıktan sonra kurulum sırasında yazılıyor.

Modemin etiketine bakar mısın. ?

Benim bildiğim oranın k.a ve şifresi

Kullanıcı adı : admin

Şifre: turktelekom

Hocam ben Türk telekomdan geçiş yaptım dün. Herhangi bir kurulum vs olmadı modem de gelmedi direk ttnet modemini kullanmaya devam ediyorum.Türk telekomdan geldiğiniz için kurulum için arkadaşların gelmesine gerek yok olan modeminizle devam etemeniz gerekiyor k.a ve şifre mesaj gelicek onunla giriş yapmalısınız diye söylendi verdikleri bilgileri girdiğim zamanda görselde olan şifre vs yanlış hatası alıyorum

Benim söylediğim k.a ve şifresini girmelisin oluyor mu ?

Hocam buraya verdikleri şifreyi değil modemin arkasında yazan şifreyi gireceksiniz.Benim ki admin 1234 mesela modemden modeme değişiyor.Daha sonra ağ ayarı kısmından genişbanta tıklayıp adsl ise 1. Satırdaki vdsl ise 3. Kısımdaki kalem işaretine basın.Ordaki sifre kullanıcı adı kısmına da size verilen bilgileri yazıp kaydet deyin internetinizin gelmesi lazım.

Bu arada aynı modem bende var benim b10d

Selamlar @Omercann, modem ara yüzüne giriş yaptıktan sonra TurkNet tarafından sizin ile paylaşılan bilgileri modeme tanımlamanız gerekiyor. https://turk.net/destek/category/modem-kurulumu-nasil-yapilir