Aboneli̇k sorunu

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 3-4 ay önce türktelekom kullanan bir akrabamızı türknete geçirdim davetiyem ile ama donu bitmek bilmeyen bir işkenceye dönüştü. Normalde türktelekomda telefon kullanmıyordu fakat oime girince telefonda gözükmüş. Daha sonrasında geçiş yaptık türknete İnternet geldi telefonda tanımlamışlar. Sonra telefonu yalın başvurusu yaptık. Buraya kadar herkes güzel. Sonra başladı sorunlar biz şuan size 0dan açtık abonelik. Geçişinizi telefonla olarak yapmışsınız telefonla olarak tekrar bir abonelik başlatıcaz sonra tekrar iptal edersiniz telefonu dediler. İyi dedik 1-2 ay port yok denildi en sonunda 1 ay önce falan port bulduk işlemlerinizi başlatıyoruz denildi. Heleşükür dedik baktık yeni bir İnternet numarası yeni bir telefon tanımlanmış. 2 adet İnternet 2 adet telefon numarası gözüküyor ama dsl ışığı gitti gelmiyor. Adamlar diyor ki yeni kullanıcı adını şifreni gir modeme gelecek. Türktelekom modemi kullanıyorlar. Dsl ışığı olmadan arayüze login yaptırmıyor değişik Bir biçimde şifre yanlış gibi oluyor. Resetle vs farketmiyor. Neyse destek kaydı oluşturduk. Dediler ki türktelekom iptal ediyor kayıtları. Sonra dediler ki yeni 0dan satış yapmamız lazım abonelik için. İyi dedik çözülsün yeter yeniden abonelik oluşturdular arkadaşa bu sefer yine sorun çözüldü dediler daha dsl yok. Ben mi anlatamıyorum yoksa arkadaşlar mı anlamak istemiyor çözemedim.

1 Beğeni

Karmaşık bir hal almış doğrusu. İletmeye çalışayım.

Allah sabır versin. Okurken gerildim. :sweat_smile:

image

artık düzenli olarak birde bu geliyor sürekli cevap yerine. sorun şimdi bendemi ? adamlar diyor ki modemi kurun düzelir. ya DSL ışığı yanmıyor. bu modemde DSL ışığı yanmayınca modem arayüzündeki admin şifresini kabul etmiyor yanlış gibi gösteriyor. dedim ki modemde mi sorun var gotürdüm komşunun evinde bağladım dsl ışığı geldi. ne saçma bir konu bu. modeme değerler gelmiyor ki çalışsın.

1 Beğeni

Sorun çözüldü sonunda. Dün teknik ekip talep ettim port değişimi sonrası türknetin kurulum ekibi gelip türktelekomun etiketlediği kablonun bağlantısını sağlaması lazımmış ama göndermemiş. Dün gelen arkadaş halletti

1 Beğeni

Sorunun çözümüne sevindim, iyi günlerde kullanın. :white_check_mark: :upside_down_face:

1 Beğeni