75 Mpbs geçsem ne kadar hız alırım?

Arıza kaydı açıldığında Teknik Durum Bilgileri
Hat Fiziksel Durumu : AÇIK
Hat Yönetimsel Durumu : AÇIK
NmsHızProfil : VDSL2_35M_6144
Upload Çıkış Gücü : 9.2
Download Çıkış Gücü : 14.4
Upload Kapasite Hızı : 30967 kbps
Download Kapasite Hızı : 73432 kbps
Upload Mevcut Hızı : 6142 kbps
Download Mevcut Hızı : 35839 kbps
Upload Noise Margin : 26.0 dB
Upload Attenuation : 12.4 dB
Download Noise Margin : 21.2 dB
DownloadAttenuation : 13.1 dB

Buradaki zayıflama değerleri 75 mblik pakete gectigimde olacak değerler mi? 192.168.2.1 den baktigimda modem degerlerimde zayıflama gözükmüyor suan 35 mbpsteyken.
Eğer 75 Mpbs e yukselttigimde bu değerlerle kopma yaşar mıyım?

Alper Bey, önce 50 mpbs lik pakete geçiş yapmanızı daha sonra atanabilir hız durumuna göre 75 mpbs lik pakete geçiş yapmanızı tavsiye ederim. Bu şekilde sizin için daha sağlıklı olacaktır. 50 mpbs lik pakete geçiş yaptıktan sonra, modem hat değerlerinizi SS alıp buraya eklerseniz 75 mpbs lik paket için size yardımcı olmaya çalışırım.

1 Beğeni

Bugün aradılar 75 Mpbs yükseltip deneyebilirsiniz dediler. Yükseltti ve 72 Mpbs gördüm kabloluda ama hat değerlerimi snr ve zayıflamayi kontrollerle fırsatım olmadı. TurkNet oimde 75 gözüküyor 50 için destek kaydı mi açmam gerek?

Söyle yapalım o zaman Alper Bey, eve geçtiğiniz zaman 75 mpbs lik paketteyken modem hat değerlerinizi buraya ekleyin yorumlayayım ben.

Tamam teşekkürler büyük ihtimal yarın yapabilirim yapınca ekliyeyim buraya

1 Beğeni

Ben, teşekkür ederim. Iyi günler.

Evet bu zayıflama hiç değişmeyecek. 13.1 db zayıflama ile 75 alamazsınız gibi görünüyor.

Gelen	Giden

DSL Hızı(Kb/s): 73165 8192
Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 73164 31083
SNR Sınırı (dB): 8.3 24.3
Hat Zayıflaması(dB): 0.0 0.0
Güç (dB): 14.5 9.1

Şuan modemde hat değerleri böyle gözüküyor.
68 Mpbs hız alıyorum.
Kopmalar yaşar mıyım?

Size tavsiyem hattınızı 50 mpbs lik paket ile kullanmanız olacaktır. 75 mpbs lik pakette sağlıklı bir kullanım olmayabilir. Önemli olan stabilite diyorsanız, 50 mpbs lik paket idealdir.

Yazdım şimdi dusurmelerini bekliyorum. SNR nin kaç olması idealdir sizce?

Alper Bey, sağlıklı bir kullanım için en az SNR degeri’nin 10 db üzerinde olması gerekmektedir. Tabii 10 db’nin altında olursa kesilme olacak diye bir durum yok ama, dalgalanma ve hız düşmesi olmadan stabil internet kullanmak istiyorsanız, SNR degeri’nin 10 db üzerinde olması gerekiyor.

1 Beğeni