75 mbs Uygun mu?

Merhaba;
Mevcutta 35 mbs paket kullanıyorum.35mbs de gayet iyi şekilde tam hız alıyorum kesinti vs de pek olmuyor her şey güzel.
Hat değerlerim bir kaç gün öncesine kadar max 50 mbs civarı gösteriyordu,online işlemde de max35 mbs paket alabiliyordum.
Son birkaç günde bazı gelişmeler olmuş sanırım max 80 civarı gösteriyor modem online işlem dede 75 mbs pakede geçebiliyorum.
Hat değerlerime göre 75 mbs ye geçsem aynı stabil halde memnun olarak devam edermiyim yoksa herşey güzelken kalmak daha mı iyi bu değerler ile :thinking:

75 mbps’de bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum yine bir süre deneyin sıkıntı olursa online işlemlerden destek açıp 50 ye çektirirsiniz.

1 Beğeni

Merhaba, 59mb’e kadar sağlıklı kullanırsınız eğer 8dB aşşağısına sistem tarafından düşmezse 65-70mb arası alabilirsiniz ama SNR sınır dolayısıyla hizmetiniz de sorunlar olabilir.
Tavsiyem: 75’e geçin, problem olursa 50mb pakette devam edin, bir sorun olmaz.

1 Beğeni

Teşekkürler;
Bakalım pazartesi geçişi deneyeceğim.

Paket seçeneklerimde 50 yok ama onu mh’ ye başvuru yaparak mı ayarlıyoruz acaba ?

Evet, buradan Kampanyamı Değiştirmek İstiyorum
kayıt açabilir, üst pakete geçebilirsiniz.

1 Beğeni

75 rahat kaldirir.kankam.simdiden hayirlisi olsun

1 Beğeni

başvurumu tamamladım.Paket geçişi 5-10 dk içinde oldu.hatıma yaklaşık 69mbs hız tanımlanmış hız testinde Dow 63 mbs/ Up8 mbs alıyorum.
Sanırım hattın stabil şekilde verebileceği maks hız otomatik tanımlanıyor.böylece 50mbs üzeri stabil hız alan %20 lik dilime girmiş olduk hayırlısıyla :smiley:
Dediğiniz gibi snr değeri tam olarak 8 de şuan :slight_smile:

Güzel değer! Keyifli kullanımlar dilerim :sunglasses:

1 Beğeni