65 Mbps VDSL Altyapı ile Türknet bizim oraya geldi Fiber’i iptal edeyim mi?

neredeyse hiç olumlu yorum okumadım o yüzden sanırım TurkNet’i bekleyeceğim

milenide SOL un aynı hizmeti verecek tek farkı tahhutsuz olması ki benim gözümde mileni 3 kurus etmez sahtekar bir firma. Bana baglantısını dahi yapamadagı ve sonrasında benim basvuruyu iptal ettiğim hizmete 6 aydan fazla fatura çıkarıp 2 sene sonra hiç bir bildirim fatura gelmedi icra takibi yapan firma. Ha ama 2.5 senelik hukuk surecinin sonunda faturaları ödemedim ustune dava masrafları + avukatımın vekalet ücretini ödemek durumunda kaldılar.

Vodafone başvur onlar superonline üzerinden çok uygun fiyata fiber paketleri veriyorlar aynı altyapıyı kullanıyorsun ama vodafone üzerinden TurkNet iyi ama vdsl tamamen şans port gider veri kaybolur fiberde bu yok.Eski oturduğum sitede superonline fiber vardı çok pahalı diye vodafone sordum onlarda çok çok uygun fiyata 100 fiber paketi kullandırmışlardı.

1 Beğeni

Hocam superonline arayip kayit acin fiberden vdsl gecmek biraz acayip

yok ya geçmicem beklicem işte gigafiber için artık ne kadar sürerse türk telekomdan da başvuru yaptım fiber altyapı için zaten türktelekomdan da dağıttıklarından o yüzden şimdilik bir şey yapmicam

Bende Superonline fiber binama kadar geliyor eve degil ve 1000 mbit 400 tlye kullaniyorum. Sende musteri hizmetlerine mail atabilirsin musteri memnuniyeti kapsaminda 100 mbit uzeri hizlari almak istiyorum gibilerden.ben oyle yaptim ilk vericez dediler sonra olmaz dediler kavga kiyamet 2 ayin sonunda binadaki switchte ozel port tanimladilar ve verdiler.

Abuk sabuk sistemler ile ugrasiyoruz ya sene oldu kac avrupada takir takir geitirolar iste bizimkiler yok dolaba kadar fiber yok binaya kadar yok santral ne sacma.bisey kisiye ozel fiber ver iste herkes kullansin istedigi hizi ona gore fiyat bicersin sansiniz var valla kavgaya gerek yok koy kutuyu fiber deilmi bu 1000 mbps desteklmesi lazm zaten neyin kontrolu ise bu hayirli kullanimlar dilerim abi bizde bekliyoruz turkcelli bakalim

Bu dediğiniz metro ethernet oluyor o tarifelerde aşırı pahalı fiyatlara sunuluyor ancak hat tamamen size özel.

Superonline fiber de zaten binaya kadar geliyor.Binadaki switchten cat 6 geliyor modeme ve cat 6 1000 mbit destegi veriyor mesafe sacma uzun degilse. Ama superonline in binaya kadar fiber altyapisinda binalardaki eski switchler de portlar 100 mbit sanirim genelde.zaten yeni altyapi getirdikleri noktalara gpon ftth kuruyorlar. O yuzdende eski fttb yani eve cat 6 gelen altyapilarinda 100 mbit uzeri vermiyorlar. Ben superonline in dial up zamanindan ilk 100 abonesinden biriyim. Bunu yazarak musteri memnuniyeti kapsaminda bu hizmeti verin diye yazdim.binadaki switch i degistiler vericez dediler sonra olmaz dediler bayagi bir mevzu cikardim konuyu Turkcell yonetime kadar goturdum en sonunda switchte ozel port tanimladilar ve verdiler. 2 aya yakin oldu.gecen haftada binaya sifirdan fiber dosediler sonlandirdilar binalarda. Ftth aktif olur 10 gune dediler bakalim.

Çok fark ediyor mu peki performans konusunda? Cat6da 100 metreye kadar performans düşüşü olmuyor diye biliyorum. Daireye kadar gelen fiberde de zaten ontden sonra türk telekomun verdiği modem ile cat5 kablo ile modeme aktarılıyor.

Benim daireye gelen kablo 30 m civari. Speedtestte 850-900 leri goruyorum

1 Beğeni

Turknetin de boyle bi ozelligi varmı ozel altyapi getirme cunku izmir gaziemie dokuz eylul mahallesi gittigim cafede TurkNet bağlı 1000mbps 4 upload aliyor adama sordum turknetin ozel çektirdik dedi

Evet TurkNet’te metro ethernet hizmeti sunuyor. İncelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Upload politikansi biraz sacma geldi test yaptimda 4.90 uzeri çıkmıyor acaba paketin ozelligi mi oyle anlamadim

fiber candır, ne olursa olsun fiberden vdslye geçilmez