50mbps internetim 800kbps indirme yapıyor?

özgür iletişim 50 paketini kullanıyorum yalın olarak, ama indirme hızım 800kbps şaka gibi !! 50gb indirmem 3 gün sürüyor, internetim hızlansın diye turk nete geçmekle hata mı yaptım acaba,
destek kayıtlarım arıza için sürekli bir çalışma halinde olduklarını söylüyorlar ama çözüm hiçbir şekilde bulunmuyor.

Merhaba, modem hat değerlerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

modem hat değerlerine bakmak lazım birde evde kaç kişi wifi bağlı telefonların bazen otomatik senkronları açık oluyor sürekli yedekleme yapıyor buda internet hızını baya bir düşürüyor

TurkNet’ e ne zaman geçiş yaptınız?

Galiba 3-4 hafta oldu

Hattınız ADSL porta bağlı VDSL geçişi henüz yapılmamış. Altyapı Sorgulama buradan sorgulama yapıp port durumu benimle paylaşır mısınız?

Modeminizin marka ve modelini öğrenebilir miyim?

Modemin markası TD-W9970 v3

ADSL evet VDSL için santral uzak cevabı aldım 500 metre uzaklıkta, ama ADSL olması bu kadar düşük hız sebebine neden olabilir mi?

ADSL’de en fazla 2.0 MB/sn = 16 Mbps hız alınabilir. Hat zayıflamanız yüksek iç hattınızı kontrol ettirmenizi öneririm.

TurkNet’ten önce 16 mbps ADSL kullanıyordum 2mb/sn hız alıyordum evet, iç hat ile bir sıkıntım olsaydı o pakette de 700kb/sn hız alırdım diye düşünüyorum. Yine de kontrol ettiricem.

Siz genede kontrol ettirin sorun iç hat kaynaklı çıkmazsa port kontrolü gerekebilir.

1 Beğeni