500K CRC. Hatası?

ARkadaslar nedense hat değerlerinde bir sıkıntı yok gibi fakat inanılmaz yüksek CRC HATASİ alıyorum ,nedeni nedir?

Hat zayıflaması mevcut. İç tesisat kontrolü yaptırın.

Elektrikçi mi yapacak kontrolü yoksa teknik ekip mi cagiricam.Sorun benim tesisattan kaynakli diyebilirmiyiz şimdiden ve bu şekilde interneti verimli kullanabilir miyim ? Bu arada Splitter kullaniyorum.

Tesekkurler fakat ben bu tesisat falan çok anlamiyorum, iç tesisat dediğimiz bina ankastre kutusu mu?

Bu zayıflama sorunu olduğunu nerden anlıyoruz ?total attenuation değeri normal değil mi ?

Hat değerlerinde çok bir sorun göremedim. Bu crc değerleri size bir sorun yaratıyor mu?

1 Beğeni

Daha 1 hafta önce nakil yaptırdım ve bu sure zarfında kopma falan yasamadim ama çok fazla crc hatası olunca oyunlarda bi sıkıntı olur diye dusundum ondan kafama takıldı biraz .Sizce oyunlarda lag ,delay gibi sorun yasatirmi bu bana ?

Birde anlamadığım şey bu hat zayıflama sorununu neye göre söylüyorlar yani kaç olmalı deger

Genelde Upload zayıflaması Download zayıflamasının 2 katı olduğu zaman sorun olduğu anlamına geliyor.

1 Beğeni

Yok ya Ethernet kablosuylada alakalı değilmis anladım bi anda artışa geçiyor bi tesisata baktiriyim

Başta kısa süreli aşırı bir artış var. Evet teorik olarak fazla ve uzun süreli CRC artışlarında ping değerleri stabilitesini kaybeder ve fazladan ping süreleri meydana gelir. 1-2 gün veya daha fazla geçen günler de CRC durum nedir? Farklı modem ile hizmetinizi kullanmayı denediniz mi?

Zayıflama düşük, Bir sorun yok hat değerleri iyi görünüyor. Modemi farklı bir prize takıp dener misiniz? Üste arkadaşların belirttiği spliter vs kontrolü yaptıktan sonra

Farklı modem ile hizmeti denemedim ama şuan crc artışı azaldı dediğimiz gibi bazen birden cogaliyor .Modemi başka prize baktığımda hat değerleri değişiyor mesela upload 'in power değerleri - ye düşüyor ,total attenuation değerleri 3 değer artıyor .bunun nedeni nedir ?neden prizden prize değişiyor degerler?Screenshot_2021-02-26-12-06-33|281x500

Evet denedim.Baska prize taktigimda hat degerleri değişiyor .uzun süreli denemedim ama mesela şimdiki prizden Google ping attigimda 30 ms alıyorum fakat diğer prizden 66 ms alıyorum garip değil mi?

Garip değil. Prizin bağlantıları gevşek olabilir bu yüzden modeme parazitli elektrik geliyor olabilir, düşük gerilim geliyor olabilir. Bu da mikrosaniyelik dsl gürültüsü yapıyor olabilir, işlemciye veya dsl modülüne parazit yapıyor olabilir. Bu yüzden farklı bir priz dedim.

1 Beğeni

@ModeratriX 'e katılıyorum. @Enesz - düşmesi iyi bir durum. peki, 2 prizde de denediğiniz de hat değerinde ki CRC’ler durumu nedir aşırı yükselme CRC’nin anti stabil davranması gibi durumlar fark ediliyor mu yoksa, 2 prizde de CRC artışları oranlı mı (benzer mi)?

Diğer prizde çok uzun sure test etmedim fakat crc onda daha az gibiydi bi yarim saat artış olmamıştı ,birde birisi wifiden video actimi lolde ping 30 dan 38 e kadar cikiyor normalde 1-2 ms artması gerekmiyormu? 80 mbps internet kullanıyorum .illa oyun oynarken kimsenin baglanmamasimi gerekiyor anlamiyorum

Uzun süreli en az 24 saat gibi bir süre de 2 prizi de test edin hat souçlarını kayıt edin sürecin sonun da inceleriz. Bu tarz video izleme özellikle indirme, yükleme işlemin de xDSL hatlar da artış olabilmektedir, FIBER’i bilmiyorum. 1-2ms artması veya artmamaması için net birşey söyliyemeyiz.

1 Beğeni