50 Mbps Tam alabilirmiyim?

Güzel ama turknetin önerdiği ve sattığı modemi tercih edebilirsiniz hem uygun fiyata bulabilirsiniz tb 50 modelini hemde bir sorun olduğunda TurkNet destek oluyor o modemi sattıkları için

Zyxel kötü bir modem değil doğru fakat net bir şekilde diyebilirimki keentetic hero ile arasında 300-400 TL gibi bir fiyat farkı var ve hero nun extra özelliklerini göz önüne alınca zyxel düm düz bir cihaz hiç bir fonksiyonu özelliği yok. Her ikisinide kullanan birisi olarak bu yorumu yapıyorum.Bütçe noktasında ok se kıyaslanacak cihaz değil açıkçası hero ile.

1 Beğeni

Onu alamam maalesef satmiyorlar yeni abonelere satiyorlar. Ki keenetic in daha iyi oldugunu dusunuyorum herkes ovuyor bakalim deneyecegim.

zyxel de güzel bir cihaz kullandım . Fakat keenetic teki extra özellikler ve dahasınıda yükleyebiliyor olmanız başka bir şey.

Ya hocam zyxel de kotu degilmiş tabi ama ben forumlardan vs arastirarak kullanici yorumlari bakarak keenetic bu işin ustasi dedim :slight_smile:

Yanlışınız var bence keenetic hero dsl donanımsal olarak tb 50 daha iyi diye biliyorum örnegin keenetic Fast Ethernet kullanırken tb50 gigabit ethernet kullanıyor ek olarak zxyel modem konusunda çok yüksek bir deneyime sahip.Bu tabi göreceli bir kavram ama sistem yapısı olarak tb 50 daha üste çıkıyor çoğu noktada

Hero da gigabit portlar mevcut. Fonskiyon ve panel olarak keenetic zyxelden çok ilerde emin olabilirsiniz

Ayrica keenetic te mesh destegi var zyxel de olmayan en basitinden ornek olarak.

ben dsl modelle karıştırdım ama keenetic heroda evet fakat arada n 500 tl gibi bir yarı yarıya nerdeyse fiyat farkı var bu fiyat farkıyla çok doğal bir şey ek olarak çok büyük bir evde olmadığı veya çok sağlam bir yalıtım olmadığı sürece açıkcası mesh desteğininde bir havası kalmıyor ki 500 tl fark bana göre verebilicek bir fark değil

Hocam keeneticde birsuru ozellik kullanabiliyoruz biede sanirim birçok ayari var Ali Güngör abimiz anlatmiş burada

Vpn destegi var , uzak baglanti destegi var, harici disk baglayarak kendi bulutunuzu kurabiliyorsunuz, torrent destegi var, media sunucusu destegi var daha saymadim bunun gibi zyxel in kullanisina saglamadigi cok fazla imkani sagliyor aradaki fiyat farkina bakincada zyxel modem alip en basitinden bir nas kurmak isteseniz aradaki farkin 3-5 misli bir bedel odemeniz lazim en az. Bir ornekte zyxelde olmayan benim kullandigim en onemli ozellik ikinci baglantimida heroya bagladim ve birinde problem olursa kullanici daha anlamadan ikinci baglanti devreye giriyor. İsterseniz agdaki cihazlari istediginiz baglantiya yonlendirebiliyorsunuz senaryolar olusturabiliyorsunuz. Zyxel duz bir cihaz sadece modem diyelim. Keenetic bakinca birden fazla cihazin ozelligini barindiriyor

Dediğim gibi arz talep meselesi ev kullanıcısı için bu saydıklarınız değişkenlik gösteren cinsten

Bu devirde halen bu hıza erişemeyen 50ve üstüne TurkNet sağolsun

Bu söylediğiniz sorunların hiç birini yaşamadım açıkcası tb50 modelinde aksine çok memnunum üst yorumdada verdiğim cevap gibi 500 tl bence çok ciddi bir fark bu farkı bir standart ev kullanıcısı için bu özellikler gerekli mi onu sormak lazım eğer bu özellikleri kullanıcak bir kişiyse evet 500 tl fark verilebilir fakat ev kullanıcıları için gereksiz bir fiyat farkı olduğunu düşünüyorum

Bu forumda olması çok doğal çünkü türknetin sattığı modem bu haliyle burda bu sorunları okumak kadar doğal bir durum yok :slight_smile: siz 50 tl verip hg658v2 alın ben keyifle bu modemi sorunsuz kullanmaya devam ediyim iyi akşamlar