50 Mbps Tam alabilirmiyim?

Merhaba arkadaşlar şuan modem olarak vodafone H300S kullaniyorum.
Altyapim max 57mbps destekliyor. Şuan 50 mbps paketteyim. Sizin önerebileceginiz uzun vadede guncel performansli keenetic modem alsam snr ayari yaparak hero veya extra modelleri gozume çarpti. siz hangisini onerirsiniz 50 mbps tam alabilecegim

Merhaba

Modemlerin ikiside güzel şuan ki maliyetleri bir birine yakın olduğu için hero modeli almak daha mantıklı extra’nın üst modeli oluyor.

Hero yu tavsiye ederim kendimde kullanıyorum. Extradan farklı wireless performansı 1 tık daha iyi ve network portları 1 gigabit extrada 100 mbit. Ha diyebilirsinizki baglantım zaten 50 mbit haklısınız da fakat bütçeniz el veriyorsa aradaki fiyat farkına ileriye dönük olarak hero daha mantıklı olacaktır bence.

Peki tam alabilirmiyim 50 mbps mevcut hiz bolumunde stabil bir şekilde kopma vs olmadan

Hocam TT fiber gelirse ftth atiyorum ileride o altyapida heroyu kullanabilirmiyim?

Hero yu router olarakta kullanabiliyorsunuz kullanabilirisniz. Hatta ben hero yu su an 2 baglantım var adresimde biri VDSL biri fiber 1000mbit fiberi ana baglantı vdsl i ikinci yedek baglantı olarak kullanıyorum hero üzerinden ve performansı gercektede çok başarılı

Hocam hat değerleriniz kötü zaten.

Siz bide bunun üzerine 3 5mbps için snr düşürmek istiyorsunuz.

Hero dsl i öneririm ancak snr değerini düşürmenizi önermem. Zayıflama değerleriniz çok fazla.

1 Beğeni

Hocam 160 metrekare evim yani baya büyük koyacagim oda merkez ama misal mutfaga kadar araya 3 duvar giriyor 20 cm kalinlikta bir duvar cekim performansi işimi gorurmuki?

Şuan degerler en iyisinde hocam ek vs yok kablo cat 6 yeni çekildi. Santrale mesafe 305 mt

ben cihazın wifi ını kullanmıyorum ki tek cihaz ile bahsettiğiniz yapıda tam perofrmanslı wifi kullanmanız zor bence. kör noktalar kesinlikle olacaktır. Ben şahsen 3 adet access point ile dağıtıyotum wifi ı unifi ın. Benim evimde 4+1 sizin m2 lerinizde ortalama sorunsuz kullanıyorum 3 cihaz ile. Keeneticte mesh sistem kurarsanız fakat sorunsuzca kullanabilirsiniz. bu konuda @BLackOwL yanlıs hatırlamıyorsam Keentice mesh i kullanıyordu

1 Beğeni

İç tesisat iyi, sağlam olabilir doğrudur. O zaman sizin lokal kablolar (ankastre - saha dolabı arası) vahim durumda. Bu kablolar sıkıntılı olduğundan dolayı 300m için zayıflama değerleriniz yine çok fazla.

Hocam ben eklerle ugrasmak istemiyorum. Kalafat gibi kalabaliga gerek yok tek modem dagitimi olsun şuanki kullandigim modem bile pek iyi sayilmaz 240 tlye almistim bu bile biraz biraz iş goruyor tek hero illaki gorur bence

Evet olabilir sanirim 2006 yapimi belki daha eski olanbilir bile hocam. Zayiflama tahmini 11 falan olmasi gerek

mevcut modeminiz yeterli diyorsanız hero kesinlike çok daha iyi performans verecektir. Hero nun bir model üstü Peak DSL ile degerlendirebilirsiniz wifi performansı noktasında hero dan dahada iyidir fakat fiyat yükselir.Birde Mesh sistemde kablo çekmenize vs gerek olmuyor sadece cihazı kenarda bir noktada fişe takıyorsunuz yeterli oluyor.Sizin beklentinizin ne kadar olduğu ile orantılı bir durum bu esasında

Hocam evimin mt2 sini soyledim şuankine gore degerlendirirsek iyi performans verecegini dusunuyorum çekim konusunda benim asil beklentim. Altyapimin destekledigi max hizi stabil ping vs olmadan akici bir şekilde almak ve uzun vade kaliteli bir cihaz almak bu sebepten keenetic sectim gene baska marka iyi deeseniz onerebilirsiniz ama suan gordugum kadariyla en iyi keenetic

Keenetic Hero sizin için uygun olacaktır bence bahsettiğiniz sekilde. Memnun kalırsınız ona süpheniz olmasın

TP link vr2100 kullanıyorum o dedikleriniz azda olsa yapıyor ama snr oynamak istiyorsanız keenetic hero iyidir.

Hocam Tesekkur ederim. De 50 mbps tam alabilirmiyim snr oynayarak hero dsl de kopma vs yaşamadan

Benim dslam dolabı ile aramdaki mesafe 29 m binamın bodrumunda dolap. Kablo eksiz yeni kablo ve sinyal seviyelerim gayet iy ona ragmen 5 in altında kopya yaşatıyor. 7-8 lerde zaten 100 mbit net veriyor ama o yuzdende kurcalamıyorum cok fazla :slight_smile:

Anladim.
O zaman son karar keenetic hero dsl gibi duruyor en iyi olarak.

1 Beğeni