50 Mbps Alamıyorum

Hattımı 50’ye yükseltmek istedim. 50’lik paket oimde gözükmediği için destek kaydı bıraktım. Bugün şöyle bir geri dönüş yapılmış; “Bırakmış olduğunuz destek kaydınıza istinaden 10 tl fark ile paket değişikliği işleminizi yapmak istediğimde Altyapıdan gelen hız seçilen paket için yetersiz olduğundan dolayı satış yapılamaz bilgisi iletilmektedir bundan kaynaklı paket değişikliğinizi yapamadığımı iletmek isterim iyi günler dilerim.”
Hat değerlerimde bu şekilde


İnternet paket değişikliği kısmında da 75 mbps gözüküyor fakat bunu alamayacağımı ve sınırda bir değer vereceğini bildiğim için yapmadım. Şimdi sizlere sorum şu 75 mbps pakete geçtikten sonra 50’ye düşürmelerini istesem ne olur?

Dediğim şeyi yaptım ve birkaç dakikada 75 mbps’lik pakete geçtim. Anlık hat değerlerim bu şekilde;


Fakat bir sorun var speedtestte hala 35/6 paketi kullanıyormuşum gibi gözüküyor.

Bunun sebebi ne olabilir bilen biri yardımcı olabilir mi? Modemi aç kapa yaptım ve fabrika ayarlarına yükledim nafile.

@Hakan.Yildirim @selcuk.sesen @EFG @Moderatrix hocam bir bakarsanız çok sevinirim.

Bu değerlerle yükseltme yapamazsınız. Hattınız maksimum 54Mbps destekliyor o yüzden 35’lik paketin üstüne çıkarmazlar, çıkarsalar da kopmalardan dolayı kullanamazsınız.

Şu an hat değerlerimde 50 aldığım gözüküyor ama speedtestte gözükmüyor sadece. 50 mbps’lik paketinin olduğunu biliyorum altyapı deyip geçirmediler fakat 75’lik paketi seçtiğimde son hızı verdiler. Siz şimdi hat değerlerinizde 50 gözükse bile vermeyeceklerini mi söylüyorsunuz?

Neden veremiyorlarmış gayette güzel vermişler işte destek aç hız profilini güncellemelerini iste belki işe yarar

Valla ben de anlayamadım şu an hizmetlerim kısmında hala 35 gözüküyor. Seçtiğim paket bekleyen işlemlerde gözükmesine rağmen hattıma 50 civarı hız gelmiş ama kullanamıyorum sistem hala 35/6 görüyor. Destek kaydı bıraktım bakalım ne olacak.

Hat değerlerinde 50 yazılmış ama 50 tanımlandığında da SNR da değişiklik olmamış. Ya hattınızla alakalı bir sorun var ya da tanımlanmış görünmesine rağmen 35 olarak kullanabiliyorsunuz. Modeme 50 göndermişlerse de sistemde 35’lik paket aktif. Büyük ihtimal hızınızı 40’a falan çıkarır paketi o şekilde kullanmanızı sağlarlar.

Altyapı tarafında onay olmadan modem arayüzüned gerçekleşen değer farklılıkları bi anlam ifade etmiyor hocam. Paket değişikliği esnasında seçmiş olduğunuz tarihle bağlantılı olarak genellikle 12 saat içerisinde paket değişikliği altyapıya tanımlanıyor. Bundan sonra da modemi yeniden başlatarak yeni hızınız üzerinden bağlantı sağlayabilirsiniz. Ancak SNR değeriniz bir hayli düşeceği için stabil bir bağlantı sağlayabilir misiniz bilemem. Modem değişikliği yaparsanız Asus ya da Keenetic modellerinden birini alırsanız şayet SNR ayarı yaparak optimal değerle kopma yaşamadan internet bağlantısı sağlayabilirsiniz.

Snr marjin 13 iken 8 e düşmüş.

Arkadaşlar paketimin yükseltildiğine dair destek kaydı sonuçlandı fakat değişen hiçbir şey yok.


modem hat değerleri

şu an her yerde 53 mbps alıyor gözüküyorum fakat speedtest’te göremiyorum hızı resmen tanımlamadılar ben bu altyapı muhabbetine inanmıyorum geçişimi yaptılar modem arayüzüne hız ulaştı her şey tamam valla çıldıracam

ben de 75 e geçtim geçiş gerçekleşti paket hâlâ 50 gözüküyor çok tuhaf

zamanında burada 75 mbps kullandığımı bile hatırlıyorum ya. max hızım 90 civarlarındaydı nereye değişiyor bu altyapı tamam eyvallah max hızın 55e düştüğünü kabullendikte 50yi verememelerine anlam veremedim üstelik forumda alan arkadaşta var 50yi daha bugün gördüm. max hızı da aşağı yukarı benle aynıydı.

hocam gelişmeleri buraya yazar mısınız. birde sizinde modem arayüzünüzde 75 olarak gözüküyor mu ?

modem dahi değiştirdim elimden gelen her şeyi yaptım

bana paket tanımlandı hız da geliyor paket 50 gözüküyor :man_facepalming:

düzeldi arkadaşlar şu an alabileceğim max hızı alıyorum bir sıkıntı yaratmıyor ileride yaratırsa 50’ye düşürmelerini isteyecem. 50yi veremeyiz dediler ama 75lik paketi seçip 53 alıyorum anlayamadım valla değişik bi sistem. ileride 50’ye düşürmek isteyeceğimde bir şey diyecekler mi acaba ?