50/10 dan 20/5e düşen hız Hk

Selam,
İnternet hattımın hızı düşürülmüş, veya bir sorun var konu hakkında kayıt açtım ama aksiyon yok…
Ne yapabilirim, bina girişinden Cat6 ile bağlıyım,
Hat değerlerimi nasıl geri alacağım,
Bina girişinde komşu değişti sanırım internet bağlattı oda TurkNet…
Kabinden gelen hattımı değiştirdiler acaba ?

1 Beğeni

Ne kadarlık bir düşüş söz konusu?

30mb düşmüş ve 5/6mbt. De upload düşmüş…

1 Beğeni

Normalde kaçtı hızınız ?

50 ile 55 arası down ile 10 ile 14 arası upload vardı…
2 gün önce

1 Beğeni

Hattın kapasitesi yeni aboneler eklendikçe düşer ama bu sanki biraz fazla gibi. Destek kaydı oluşturun eğer aldığınız hıza doğrudan etki ediyor ise.

2 Beğeni

Daha önceden çıkan komşu vadafone ile turktelekomu kullanıyordu, bu sanki benim hattın değerini yeniye vermişler gibi oldu çünkü yeni gelen komşumuz da TurkNet kullanıyor…
Panelde bağlı bulunduğum hattı değiştirmişler.
5 nolu panelde çakılıyken 6 ya almışlar bütün kablolara isim yazmışlar ne yapıyorlar anlamadım…

1 Beğeni

Durumu destek kaydına bu şekilde iletin. Farklı şeyler de yapabilirsiniz ankastre ile ilgili ama burada yazmam doğru olmaz :sunglasses:

1 Beğeni

Cat6 yı direk panele çaktım hani kablo oynamıştır vs diye. Aynı oldu hız değişmedi…

2 Beğeni

Dediğim gibi aldığınız hıza doğrudan etki ediyor ise kayıt açık belirtin

1 Beğeni

Kayıt açtım cvp yok ondan buraya yazdım

1 Beğeni

Ne kadar süre önce açtınız kaydı?

1 Beğeni

Bügün açtım, :grin:
Dünmü açmam lazımdı

1 Beğeni

Kaydı daha Yeni açtınız ise bekleyin ne cevap verilecek görelim :blush:

1 Beğeni

Benzer durumlarda keşke bilgi verilse kendi kendimize uğraşıyoruz kabloya birşey mi oldu diye :grin: santralden kıslamayamı takıldık acaba

1 Beğeni

Eba kaynaklı diye cevap verilmiş. Diğer komşularda sorun yok bize eba çarpmış :grin:

Mesafe ve santral mesafisinden bahsedilmiş arıza kaydında ama benim mesafam değil başkasının mesafesini ve hat değerlerini yazmışlar…
Napcaz şimdi…

Online sistemde 48 saat içinde geri dönüş sağlarlar bir daha yaz oraya

Cvp geldi hız artırımı yapamıyoruz diye
50 den 20 ye nasıl düşebilir, değiştirilen portumun geri verilmesini istiyorum.

15 /4 düşmüş. Netim nasıl olacak bu iş. 48saat denildi 3 gün oldu

Atlak olma ihtimali var. Destek kaydına atlak kontrolü yapılmasını talep ediyorum şeklinde yazın…