40 mbps internetim bi anda 4mbps ye sabitlendi çikmiyor yukarı

40 mbps internetim bi anda 4mbps ye sabitlendi çikmiyor yukarı 4 gündür internet kullanamiyorum evimde 2 farklı TurkNet var biri salon interneti diğeri pc me özel internet salon internetimde hiç bir sorun yok gayet iyi çalışırken odamdaki internet bi anda 4mbpsye sabitlendi yukarı çikmiyor modem de sorun olsa diğer modemide bağladım aynı şekildeydi lütfen yardımcı olur musunuz

hat zayıflama aşırı yüksek. upload tarafını modem ölçmüyor sanırım. genel hat kontrolü yapılması iyi olur

durduk yere oldu bu destek kaydı da açtım yani bana gelen hatta bi sorun olduğu kesin zaten çünkü içerdeki internetimde TurkNet aynı sahaya bağlı ama bana gelen şey birden bire düştü telekomlamı alakalı bir durum yoksa iss ile mi

Hat ile ilgili problem hocam. Bu modeme giren rj11 den bile kaynaklı olabilir.

Belki o kadar yüksek hat zayıflaması var ki artık ölçemiyor.

Kablolardan , bağlantılar , ekler sorun yaratıyor olabilir. Modemde olabilir.
Tek tek kontrol etmek gerek.

modemde bir sorun olmadığından eminim çünkü farklı bir modemle denedim aynı oldu o modem içerdeki TurkNet internetimde 50 mpbs aliyor ya bana gelen kabloda sorun var yada saha dolabından türk telekom bir şey yaptı sürekli uğraşiyolar zaten ve 6 gündür internetim yok resmen işim ful internetle kullanamiyorum şuan cidden can sıkmaya başladı 36 saat içinde dönücez dedi turknetten hiç bir cevap yok

Ankastreye direk olarak modemi bağlama sansın var mı ?

hayir malesef

Kablosuz test sonuçlarınız da aynı mı?