4 gündür aynı saatte

Kontrol sağladığımda 24 saattir herhangi bir kopma yaşanmadığını görüyorum. Teyit için bu mesaja “çözüm” onayı verirseniz sevinirim :innocent:

Merhaba,

Bu durum tamamen yanlış. Anlaşılan sistemlerinizde sorun var. Çünkü 24.07.2022 23:59 gönderilen yanıtta 24 saat yazıyor ama 24.07.2022 11:44 itibarıyla son vdsl link sağlanmıştır. Çünkü modemi yeniden başlattım. Bu yanıtlara göre hesaplamalar yapılıyorsa hatalı işlemler sağlanıyor demektir. Bu da çeşitli mağduriyetler doğuracaktır.

Hafta sonu hiç bir geri dönüş olmasını beklemediğim sırada 24.07.2022 10:46’da Türk Telekom görevlisi tarafından arandım. Şansıma durum hakkında detaylı bilgi paylaşımı yapabildiğim birisine denk geldim. Eve kadar girip tespitlerini yaptı.

Saha dolabındaki portu başka porta taşıyıp çıkan eski kabloyu kesiti eskisinden daha kalın olan kablo ile yeniledi. Binaya gelen kabloyu da başka porta aktardı. Yani binadaki ankastreye farklı kablo ile bağlantı sağlandı. Oradan da evimize giden cat6 kablomu kendi kablosuna yak1 konnektör ile bağlayıp ankastreye girişini yaptı. Niye cat6 kabloyu direkt olarak bağlamadığımı sorduğumda, sorun çıkardığını ve bağladığı kablonun daha kalın olduğunu söyledi. Ben 23awg reçber ile bir fark göremedim. Belki onun kablosu 22awg olabilir.

Ekran görüntüsünde 1 gün 3 saati aşkındır oluşan hatalar ortada. Bir problem yok gibi ama Online İşlemlerde 25.07.2022 23:59’ kadar yanıt süresi var ve son ana kadar bekleyip sorun çıkarsa yazacağım. Forumda da gelişmeler hakkında bilgi vereceğim.

Hatta gelen Türk Telekom görevlisi sorun hakkında geri dönüş yapmamı istedi. Seve seve kendisiyle iletişim kuracağım. TurkNet’ten önce kendisiyle görüşüp detaylı bilgi alabilirim. Çünkü işinin hakkını fazlasıyla veren birisi ile karşılaştım.

Süre bilgisi geç güncellenmiş olabilir ya da modeminiz kısa süreli kapalı kaldı ise bu süreyi dahil etmemiş olabilir. Sorun devam ederse lütfen bilgilendirin. Keyifli kullanımlar :raising_hand_man:

TurkNet tarafında problem olduğu belli.

2022-07-25_161838