35mbps paketteyim ama hızım düşük

Öncelikle Böyle güzel bir forum açtığınız için çok teşekkur ederiz, TurkNet kullanıcıları diğer servis ağlayıcılara göre bilinç düzeyi farklı güzel bir site olmuş elinize sağlık.
TurkNet hizmetimi yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum, gerçekten memnunum hiç bir kesilme olmadan kullanıyorum ancak 35 mbps paketteyim ve vdsl sinyali alıyorum ancak hızım aynı adsl gibi 12 mbps civarında birçok arıza kaydı oluşturdum ancak sonuç alamadım, nms hız profilinde TurkNet’ in 26 mbps download 6 mbps de upload tanımladığı görülüyor ancak biz bu hızı göremiyoruz, hattımda bir sınırlama mı var acaba ? TurkNet alt yapıdan kaynaklı olduğunu bildirdi ancak bölgemde 35 mbps hız alan Türk telekom müşterileri var, Bölgemdeki Türk telekoma da gittim, onların cevabı TurkNet bizden talep etmesi gerekiyor dediler.
Upload hızıda bizim için önemli öğretim görevlisi kardeşim, online ders veriyor.

Hattımız vae de olduğu için 10 tl fark verip özgür iletişim ekstra paketine geçmek istiyoruz.

Müşteri No: 1263644

2020-05-07_10-28-16|690x361

1 Beğeni

Merhabalar , ilgili birime ilettim bir kontrol etsinler. Birde hat değerlerinizi paylaşabilirmisiniz ?

1 Beğeni

hat değerlerim modem arayüzü

geçen sene cat5 kablo çekmiştim, kablom yeni ve bağlantılar düzgün.

Altyapı sorgulamada kaç çıkıyor ?

modem değerlerini genelde kontrol ediyorum ama hiç bir zaman 15 mbps üstünü görmedim.

ALTYAPINIZIN DESTEKLEDİĞİ EN YÜKSEK TAHMİNİ HIZ

15 Mbps

ama daha önce pakete geçmeden önce kontrol ettiğimde 35 mbps yazıyordu.

Merhaba,

Öncelikle forumla ilgili güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz. Burayı olabildiğince müşterilerimizle samimi bir ortam yaratacak şekilde geliştirmeye çalışıyoruz. Tabi ki bu günlerde özellikle müşterilerimizin taleplerini karşılamaya çalıştığımız bir mecra gibi kullanılsa da ileride forum niteliklerinin daha da öne çıkacağına inanıyoruz.

Sorununuzu ilgili birim inceliyor. Gelecek yorumu sizinle paylaşacağız. İletişimde kalalım lütfen.

4 Beğeni

Sorunum çözüldü, arayıp bilgi verdiler, alt yapım 15 mbps olduğu için daha yüksek hız alamıyormuşum. Ozaman alt yapımın iyileşmesini beklemekten başka çaremiz yok. Türk telekom çok hantal bir şirket keşke alt yapıyı da TurkNet 'e devredebilseler veya TurkNet işlem yapabilse.

2 Beğeni