35Mbps Paket

Merhabalar TurkNet’in 35mbps paketini kullanıyorum acaba ne zaman bu hız yükseltilir veya fiber ne zaman çekilir bilgi alabilir miyim acaba ?

Modem hat değerlerini paylaşırmısınız?

Ona nereden bakıyoruz acaba

Modem marka modeli nedir?

TurkNet’in verdiği modem zyxel vgm3625 t50b

1 Beğeni

Screenshot_1
Bu değerleri görüyorum şuan

alt tarafta hat zayıflaması snr değerlerinide gösteriyor onlarıda paylaşırmısın?

Screenshot_2

burayı :smiley:

bide bu siteden altyapı sorgularmısın

Screenshot_3
Pardon yanlış atmışım :smiley:

1 Beğeni

Screenshot_4
Sorguladığımda da böyle diyor.

hat zayıflaman fazla oturduğun binada ankastre dolabı varsa ordan ölçüm yapabilirsen gerçek hat değerlerini görebiliriz ama şu durumda 35 mbps üstünü malesef kullanamazsın modeme gelen kabloda ek priz vs yoksa kabloyu değiştirmen gerekecek belki 1 ihtimal 50 mbps i destekler o zaman çünkü saha dolabına uzaklığında biraz fazla

Direkt prizden kullanıyorum vdsl kabloyu.

priz açıkta kalan veya iyi yalıtımı yapılmamış ekler hat zayıflaması yaratır buda saha hız düşüklüğü olarak yansır eğer imkanın var ise ankastre ile modem arasına ek priz olmadan bir kablo ile ölçüm yapman

1 Beğeni

Onu nasıl yapabilirim acaba ?

hat kablon sokaktan direk mi geliyor yoksa bina girişindeki bir kutuya mı bağlı

Binada ki telefon kutusundan buna benzer bir kutu
resim

çok iyi 1 metrelik bir kablonun bir ucuna rj11 jak çakıp diğer ucunu panodaki bağlı olduğun yerlere değdirmen gerekiyor sonra o kabloyu modeme tak wifi ile modem arayüzüne bağlan ve hat değerlerini yeniden gönderebilirsen yine kontrolunü sağlarız ama yinede 35 mbps üstü alacağını zannetmiyorum ama yavaşlık kopma vs. sorunların var ise bu sorunların çözülecektir.