35mbitlik paketten 26mbite düşürüldü hız profilim

35 mbps paketteyim ve vdsl sinyali alıyorum ancak hızım 26 mbps civarında arıza kaydı oluşturdum ancak sonuç alamadım, nms hız profilinde TurkNet’ in 26 mbps download 6 mbps de upload tanımladığı görülüyor ancak hat değerlerime göre almam gereken hız max 31mbit, hattımda bir sınırlama mı var acaba ? Alt yapıdan kaynaklı olduğunu düşünmekteyim ancak sokağımda 50 hatta ve hatta 75 mbps hız alan binalar var, Türk telekomu da aradım, onların cevabı Türkneti aramanız gerekiyor oldu.
eğer hat değerlerim düzelir ve daha fazlasını da sağlarsa hattım vae de olduğu için 10 tl fark verip özgür iletişim ekstra paketine geçmek istiyorum.

Merhaba, hat değerlerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

1 Beğeni

İç tesisat sorunu gibi duruyor. Altyapı sorgulamada kaç hız gösteriyor ?

1 Beğeni

alt yapı sorgulaması yaptığım zaman 15e kadar veriyor ancak yan binam 75mbit diğer yan binam 50 mbit alabiliyor.

ayrıca ilk tanımlanan paket 35 mbit olmuştu daha sonrasında bağlantı yapılmaya çalıştığında bir türlü dsl ışığı yanmadığından destek talebi oluşturmuştum. talebimin sonucunda hız profilim 35 den 26 ya düşmüştü. ancak ne bir açıklama yapıldı ne de probleminiz giderilmiştir tarzı bir bilgilendirme.

Sorgulatabilme sansiniz var midir acaba?

Upload tarafında hat zayıflaması yüksek. İlk yapmanız gereken modemi ankastreye bağlayıp değerlere bakmanız. Eğer aynı sonuçlar çıkıyor ise port bozuk

tamamdır o zaman bir elektrikçi çağırıp dediğinizi yapacağım .
eğer bu değerler yerinden çok da oynamazsa ve port bozuk çıkarsa izlemem gereken yolu da söyler misiniz?

Şu an açık kaydınız varsa ona modem arayüzünde ki değerleri ekleyip yaptığınız işlemleri de yazarsınız. Teknik ekip ona göre yönlendirme yapacaktır diye düşünüyorum

Sorguda fazla görünüyorsa tesisat veya port sorunudur. Göksel bey’in dediğini uygulayın.