35B profili neden aktifleştirilmiyor?

benim modem 30a’ya kadar destekliyor. şu anda bağlantım 17a. aslında onu disable edip 30a bağlanır mı diye denedim ama bağlanmadı. demekki sadece tek bir protokolde bağlantı verebiliyorlar. o yüzden başımıza masraf çıkarmayın, modemler kaç para oldu haberiniz var mı sizin :smile:

1 Beğeni

30a, adsl ile frekans uyumsuz o nedenle zor. Ancak 35b de mevcut hiçbir profille çakışma olmaz. Geçmemelerinin teknik hiçbir mazereti olamaz

1 Beğeni

30a destekleyen cihazın (örn:dslam/zyxel) nakit fiyatı 3k dolar civarinda, evinizin önündeki kabinde bundan kaç tane vardır bilemiyorum, bunu tüm tr deki kabin sayısı ile çarpmak gerekir, bunun birde santral kısmı vardır, okadar dövizin yurt dışına gitmesi demek olur.

Onun yerine hangi kabinde kim hangi dslam model ve modu ile ne hız alabiliyorsa, paket saçmalığı limitini ortadan kaldırarak vermek daha iyidir.

Sonrasında fiber dönüşümleride devlet eliyle ivedi bir şekilde yapılması gerekir.

Bu maddelerin ivedilikle gerçekleştirilmesini sağlamayan, halkın problemlerini görmezden gelip algı ile zaman kazanan, hükümetede oy verip vermemek sizin geleceğe ve cocuklarınıza yatırımınızdır.

2 Beğeni

Belli bir yıldan sonra koyulan dslam’lar 35b destekliyor donanımhaberde kabininde yanlışlıkla açılıp ulaşılabilir değeri 250-300 görünen üye vardı. Türk telekomun elinde hangi kabin ne zaman koyuldu hangisi 35b destekliyor bilgileri var. Aktif edilmemesinin sebebi 35b destekleyen modemlerin çok az kişide olması ve zaten vdsl-fiber farkını yeni anlayan halkın daha çok kafasını karıştırmamak.

1200 USD hocam 24 port 35b dslam.
İhaleyle toplu alırsanız daha ucuza almanız mümkün

Teknik olarak varya işte. Külüstür, çıkma nokia kartların hiç biri desteklemiyor. :frowning: