35 Mbps VDSL abonelik oluşturdum. 16 Mbps ADSL hizmet alıyorum

35 Mbps VDSL hizmeti almak için TurkNet’e abone oldum. Ancak şu anda 16 Mbps ADSL olarak hizmet alıyorum. Bana VDSL sinyal gönderdiklerini söyleseler de modem arayüzünde ''DSL Modulation Type: ADSL_2plus ‘’ böyle yazıyor. İnterneti kullanmak için ADSL olarak kurulum yaptım. Ancak VDSL hizmet almak istiyorum. Online-işlemler bölümünden destek kaydı açtım.

Destek No:33209154

Abone No:1687687

1 Beğeni

eğer telefon numarası tanımlanmamışsa başta adsl geçirilirsiniz, telefon tanımlanınca vdsle geçirilirsiniz

telefon numarası tanımlandı. telefon kullanmıyorum ancak hem online işlemlerde telefon numaramın yanında aktif yazıyor. hem de biraz önce telefonu takıp deneme yaptım. hat çalışıyor durumda

Şu an paket bilgisi bölümünde ne yazıyor?

İnternet Paketi: 35 Mb e Kadar Limitsiz - Taahhütsüz - 75.99 TL
Telefon Paketi: Her yöne 1000 dakika

Tamam, kayda yarın dönmeleri lazım. Duruma göre yarın bildireyim.

peki teşekkür ederim

iyi akşamlar bir sorum olacak. Forumda dolaşırken gördüm. Birisine de 30 Mbps ye kadar desteklendiği söylenmiş ama ‘‘Çalışanlar hızını önce 35mbps’e sinyal almayınca da 26mbps’e çekmiş ancak 26mbps’de de hizmet alamadığın için tekrar adsl 16mbps’e geçirilmişsin. 16 üstü alamıyor olman lazım. Şu an sinyal geliyor mu?’’ bu mesajı yazmışsınız. Bana da 30 Mbps ye kadar hız alabildiğim söylendi ama Extranet - İnternetsiz Ev Kalmasın bu siteden sorgulama yaptığımda max Maksimum 19 Mbps’e kadar internet alabildiğim ve alt yapı türü:ADSL olarak gözüküyor

ayrıyetten şu anda Launcher’da bir oyun güncellemesi yapmaktayım. Modem arayüzünden Wifi’yi kapattım. Sadece tek kablolu internet olarak kullanıyorum. Ancak download hızım sürekli inip çıkıyor. Bazen 0 gözüküyor. Bazen 100-300 kb arasında bazen 1.6 mb ye çıkıyor. Bunun nedeni ne olabilir ? Launcher dan kaynaklı diye düşünsem de başka bir indirme yaptığımda 400-700 kb arasında down hızı alıyorum.

Epic Games launcheri hatalı gösteriyor.

Bilmiyorum, o olay o adama özel bir durumdu. Ama net bir bilgi gelmeden konuşmak istemiyorum. Bu yüzden ben gelişmeleri yine size aktaracağım.

Modem arayüzü VDSL olarak değişti. Önce sizin modem kurulumu gibi yaptım. Yani ISP ye Other işaretledim. Çünkü VDSL_Turknet diye bir şey çıkmadı. Ancak internet gelmedi. Sonrasında VDSL_Diğer i işaretleyip kurulum yaptım. Bu sefer internet geldi ve paket değerimdeki verileri almaya başladım. Other veya VDSL_Diğer farkediyor mu yoksa doğru yapmış mıyım ?

Eğer internet geldiyse problem yok, iyi kullanımlar :slight_smile:

çok teşekkürler yardımlarınız için :slight_smile:

1 Beğeni