35 Mbps’den 75 Mbps’ye Yükseltmede Hız Değişmedi

Merhaba,

75 mbps lik pakete geçiş işlemim Online işlem merkezinde tamamlandı ve destek kaydından da geçişiniz tamamlanmıştır diye mesaj geldi.

Ancak upload hızım 8 seviyesine çıkmasına rağmen downloadım değişmedi. Yine 33-35 mbps alıyorum.

Konunun çözümünü bilen var mı?

Aynı zamanda modem arayüzünde de hız görünmekte ancak bu hızı alamıyorum.

Testi kablolu mu kablosuz mu yapıyorsunuz?

Kablolu da kablosuz da aynı sonuç. Aşağıdaki sonuç kablolu.

Modemi komple kapatıp, dsl kablosunu çıkarıp 2dk bekleyin. Sonra kabloyu takıp, yeniden başlatın. Yine sorun olursa OİM den yazınız. Umarım DSLAM kilidi yoktur.

DSLAM Kilidi olsa modem arayüzünde hızı görebilir miyim?

Sanırım görebilirsiniz ama o hızı alamazsınız.
Yine de sizi yanıltmak istemem. Çünkü genelde DSLAM kilidi 70mb üstünde oluyor. Sizinde ulaşılabilir hızınız 80mb. Hattınıza ise 100mb geliyor.

Aklıma şimdilik başka bir sebep gelmiyor.

1 Beğeni

Dediğiniz gibi modemi kapat aç yaptım ancak hız hala aynı değişen birşey olmadı.

Sistem üzerindeki paket değişikliğini bekleyin (3 iş günü)

Merhaba Hakan Bey,

Gördüğünüz gibi paket değişikliği işlemim tamamlandı.
Zaten paket değişikliği tamamlanmadan önce 5-6 civarı upload alırken şu an 7-8 upload alıyorum.

Yukarıdaki mesajımda da gördüğünüz gibi modem arayüzünde hızı görmekteyim. Paket değişikliği tamamlanmadan önce burada 35-36 civarı bir değer görüyordum.

Yine de 3 iş günü beklemeli miyim?

Hızım düşük kategorisinden kayıt açıp olması gereken detayları verin. Dönüş yapılıp sorun düzeltilecektir.

Hayır kilit yok. Kilit olduğunda TurkNet hız yükseltme talebini dslam a giriyor ama cihaz hata veriyor. TurkNet tanımlı hızı yükseltse bile Dslam hattın DSL sinyalini sabitlemiyor. Burada ki sorun TurkNet in hız tanımlaması yapmaması gibi görünüyor. Online işlem merkezi üzerinden bağlantı yenileme işlemi sonrası devam ederse destek kaydı ile paket ile uyumlu hızın tanımlamasını istemesi gerekir.

1 Beğeni

Merhaba,

Bağlantı yenileme yaptıktan sonra 60 mbps hızları görmeye başladım. Teşekkürler. Konu kapanabilir.

3 Beğeni