300-400TL'ye Modem Önerisi

Hocam ben başka bir forumda vmg8623 ile kıyaslaması o okudum hemen hemen aynı olduğunu yazmıştı bir kullanıcı. Ve tercihi Asus yönünde olmuş ama kopmalardan şikayetçiydi.

Evet ısınıyor diyorlar, aynı şekilde keenetic ve tp link in bazı modelleri de ısınıyor diye okudum. TP link 9970 kullandım kullanışlı çok fazla ısınmayan uygun fiyatlı cihaz, kullandığım diğer cihaz Asus n16 son kullanıcıya hitap eden ısınması neredeyse olmayan güzel Bir cihaz bunlar uygun fiyatlı 2.4 ghz modemler. Şu an kullandığım yine ısınmayan TurkNet in sattığı Zyxel vmg 8623 2.4 ghz menzili güzel ama 5ghz menzilli biraz düşük bir modem… bunun dışında bir çok tenda router ile kablosuz bağlantı test etme şansım oldu. Tenda lar bu saydığım cihazların çok çok üstünde bir wi-fi performansı sergiledi. Bütçe sorun değil derseniz Asus un ax 82 modemini alın kafanız rahat etsin :hugs:

1 Beğeni

Acaba eski yeni üretimi mi var? Birkaç forumda ac51 tek 5ghz zyxel 8623’ün 2*2 anteni olduğundan bahsetmişlerdi. Yada bana gelen asusda sorun vardı bilemiyorum. Asus Ac51’i arayüz de çok yavaştı. Yoksa snr ayarı ve yazılım olarak birkaç ek özelliği var asusun. Yaşadığım sorunu forumlarda okuyuncada uğraşmak istemedim iade ettim. 348tl 6 taksit almıştım.

Ne yazık ki o kadar bütçem yok hocam, n16yı arkadaşımda kullanıyor hiç bir sorun olmadığını söyledi. Aslında ona da sıcak bakıyorum ama 5ghzye ihtiyacım var mı bilmiyorum zaten uzun süre bu tarifede kalacağımı düşünüyorum. Artı olarak fiyatta sanki biraz şişmiş durumda. Hattı bağlatmadan önce n16yı iki yüz küsüre bulabiliyordum indirimle şuan 460a satılmaya başlamış indirimle.
Hal böyle olunca indirimde ac modelini yakalayıp mı alsam diye soruyorum kendime. Eğer n16 biraz daha düşerse hiç uğraşmayın onu da alabilirim.

1 Beğeni

Tm yazmışsın işte :smiley: 10 senelik modem ile şuanki güncel modemler arasında bu fark var işte. Sonrası konumlandırma falan filan

Sürekli önerdiğim önermeye de devam edeceğim bir Router ile modem+Router setup’ı kurabilirsiniz derim. Xiaomi Mi Router 4A Giga alın diğer modemi de köprüye alın kullanın. Dün perakende olarak Migros’ta 209 liraya gördüm ki o fiyata kaçmayacak bir ürün. Yakınlarınızda varsa mağaza gidip bakmanızı öneririm.

1 Beğeni

Kesinlikle öyle sırf sağlık standartları nedeniyle düşürülmüş ama Asus oturduğum evin üst katında köşe noktada router görevi görüyor Zyxel alt katta odada ana modem olarak çalışıyor. Asus un sinyali neredeyse 200 metrekare evin her yerinde var. Zyxel iki duvar sonra ben muhatap olmuyorum diyor. :face_with_hand_over_mouth::face_with_hand_over_mouth: Kablonet kullandığım zamanlardan netmaster bir kablo modem vardı onun wifi performansı hiç birinde Yok neredeyse. Tüm apartmanı hatta sokağı besler :joy:

1 Beğeni

Zyxel bendede çekmiyor nalet alet. 2 oda ötede telefon tutuş şeklimi değiştirdim resmen, elimi telefonun arkasına koyunca çekmiyor yanlardan tutunca da 25 mbit falan.
Asusu uzakta bırakmasaydım bende değişecektim.

Edit: ac52u değildi ya unuttum modelini şimdi

1 Beğeni

Yok etkilemiyor… televizyon laptop Led tv falan sorun çıkarmıyor :joy::joy:

1 Beğeni

Bütçeyi biraz daha zorlayabilirsen TP-Link ARCHER-C80 var. 5Ghz kablosuz bağlantıyı da destekliyor ayrıca gigabit ethernet portları da var. Ha gelecekte taşınma ihtimalin veya adresine gigafiber gelme olasılığı yoksa daha ucuz modellere yönelebilirsin.

Amazon’dan baktım fiyatına, ₺568.

https://amzn.to/3A4y9W4

1 Beğeni

Sadece router olarak bakılır ise daha uygun fiyatlı olanları denk gelmişti. Markalarına bakmadım. Ama bunun da fiyatı iyiymiş