3 Ay Sonra Türk Telekom Reis Sahaya Giriş Yaptı

Yukarıdaki konumda Şubat ayında çevredeki kabloları çalmışlardı ve bugün tesadüfen markete çıktım ve Türk Telekom ekiplerinin kabloyu onardığını gördüm. Hattımı 150 metre ötesindeki mesafeye taşımıştım önceki kablomu taktım ve DSL ışığım sabitlendi tekrardan eski yerime nakil işlemini başlattım

1 Beğeni

Adınıza sevindim :hugs: umarım kısa sürede hizmeti kullanmaya başlarsınız

2 Beğeni

Birde şunu farkettim orada da hızım 10 geliyordu ancak bağlayan TurkNet elemanı 8 renkten sadece 2 tanesini kullanmış . Normalde 4 tanesini birleştirmesi ve diğer 4 tanesini de birleştirip DSL kablosuna öyle bağlanmasını gerektiğini düşünüyorum ben şuan o şekilde bağlantıyı yaptım nakil işleminden sonra umarım hız sorunu yaşamam

Adam doğrusunu yapmış 2 kablo bağlayarak, 4 kablo bağlamakta neymiş.

Mevcut kullandığım kablo bağlanma şekli 8 kablonun 4 tanesi birleştirip diğer 4 taneyide birleştirip DSL kablosunun bir ucunu bir 4 lüye diğer ucunu diğer 4 lüye bu şekilde 150 metre mesafeden 0 kayıpla hız alabiliyorum ancak 50 metrelik diğer aldığım yerde 10 alıyordum yani bunun o bağlanma şekli ile ilgisi olamaz Mı banada elektrik çi bu şekilde daha hızlı verimli alırsın demişti

Normalde bakırda 2 renk bağlanması gerekiyor. Daha fazla renk bağlantısı yüksek hız veya daha verimli hat anlamına gelmemektedir.

1 Beğeni

Şuanda cat5 kablom var ve kabloyu çeken elektrikçi 8 rengin tamamını kullanmıştı ve hız olarak bir problem yaşanmamıştı. Eski yer onarıldı Oraya taşınma yapıyorum şimdi bağlantıyı elektrikçinin yaptığı gibi 8 rengimi kullanayım yoksa 2 renk mi . Hangisi sağlıklı ve renk fark ediyor mu

Anladım teşekkür ederim elektrikçi tüm demetleri kullanınca acaba doğrusu omu diye düşünmüştüm bilgilendirme için teşekkür ediyorum o halde turknetin yaptığı şekilde tekrar bağlıyorum

Bir demeti bağlamayı denedim ancak DSL tepki vermedi örnek mavi sarmal mavi . Veya kahve sarmal kahve bunları denedim DSL tepki vermedi ancak Bir Demet’ten bir renk başka Demet’ten bir renk yaptım dsl yandı, mavi sarmal ve kahve sarmal kullandım.

Merhaba @Aten, inanın bu duruma sizin kadar sevindim :smiling_face_with_three_hearts:

2 Beğeni

Size ve diğer yönetim üyesi arkadaşlara bir kez daha teşekkür ediyorum ilginiz için. Bende tesadüfen gördüm bitirmiş arabaya binip gidiyorlardı eski kablo evde çok kalabalık yapıyordu odama gelene kadar diğer yer direk odamdan geldiği için rahatladım bende :slight_smile:

1 Beğeni

Buradan sizin vasıtanızla tüm süreçlerde destek veren, konu ayrımı yapmadan bilgilerini bizimle paylaşan forumdaşlarımıza koskocaman teşekkür ediyorum :smiling_face_with_three_hearts: İyi ki varlar. İyi ki bizimleler :pray:

Bu arada moderatör kadromuzu es geçmeyelim. İyi kii @ModeratriX @Baran @CKLasT @Darkcrak @KASPAROV @MehdiUygun @Oguzhan :nazar_amulet:

9 Beğeni

Kablo sağlam olmasa DSL hiç yanmaz . Demek istediğim şu benim şuanda yaptıgım bağlantı . Mavi sarmal ve kahve sarmal bu 2 rengi kullanıp ADSL kablosunun bir ucuna mavi sarmal diğer ucuna kahve sarmal rengini bağladım DSL sabitlendi bunda herhangi bir yanlış varmı onu sordum . Siz bir demeti kullanın dediniz. Bir demetle bir sarmal renk birde düz renk var mesela. Mavi ve mavi sarmal bu ikiliyi kullanınca DSL yanmıyor .