2mbps download 0.19mbps upload

Hattınızın da kesilme, kopma gibi sorunlar olmadığı sürece bir dikkate almayın. Yapılan işlemler sonucu sistemsel bir durum olabiliyor.

Durum güncellemesi : TT müşteri modem arızası demiş işin içinden çıkmış (1 gün öncesinde modemi 2 farklı noktada test etmiştim (1 i TurkNet kullanıcısı ve 82mbps hızı görmüştü modemim-aynı apartman farklı daire)
Hala bir sonuç alamadık.kimsenin ahını almak istemem ama TT işi bilinçli bir şekilde yokuşa sürüyor gibime geliyor. Hayır sürünsünler de bize geçsinler diyemi yapıyorlar bu işi böyle bilmiyorum ama gına geldi artık bu süreçten yıldım vallahi.

Durum güncelleme: İç tesisat arızası denerek başvuru kapatıldı. Turk.net 108 tl karşılığında sorunun iç tesisat kaynaklı olup olmadığını tespiti için ekip gönderebileceklerini söylediler.(iç tesisat arızası değilse ücret alınmayacakmış) Bende kabul ettim. Ekiplerin randevu tarihi belirlemek için aramalarını bekliyorum.

Kendim birilerini tutup tesisatı kontrol ettirmeyi düşünmüştüm. Bayram diye açık biryer bulamadım 5km çevremde, en son birini buldum konuştuğum kişi;
"abi her ay 10-15 kişi aynı sebepten arıyor beni, o kadar kişiye gittim tesisatdan kaynaklı sorun yaşayan bir elin parmağını geçmez. Turktelekom iç tesisat,modem deyip işi sallıyor, sıfırdan bütün hattını yenilediğim kişilere bile benden sonra iç tesisat sorunu denip hala düzeltmemişler.Sonrada müşteri beni tekrar arayıp bana sövüyor hattı sorunlu çekmişsin sorunum hala devam ediyor diye sonra ben kötü oluyorum.Artık mümkün olduğunca bu tarz işe çağırırlarsa gitmiyorum. Ha illa gel dersen gelirim 100 liraya hattını herşeyiyle kontrol ederim ama bir sonuç alamazsın bayram bayram boşuna paranı almıyayım, çağır TurkNet, turkcell ne kullanıyorsan onlar gelip baksın en azından hatta sorun var yok diye tutanak tutarlar, sende sıkıntı yoksa gider onla şikayet edersin dedi. Aklımada yattı o yüzden TurkNet den ekip talep ettim.

1 Beğeni

Durum güncelleme: Cumartesi ekip geldi(tek kişilik dev kadro). Genç arkadaş oldukça ilgili biriydi.Durumu kendisine tekrardan izah ettim ve regletlerin olduğu panoya baktı,
-senin hattını vae yapmadılar mı? Diye sordu.
Yaptılar dedim, allah allah öyle durmuyor hiç dedi (telefondan biryerlere girdi baktı, sonra evet 35mbps yapmışlar dedi bir söylendi) ancak ne sorun gördü bir bilgim yok.
Daha sonra çıktı merdivene panodaki bağlantıları kurcaladı birşeyler yaptı söylenerek bu nasıl iş bu nasıl pano falan diye. Ne oldu diye sorduğumda senin hat gösterilen numarada başka hat var onunkinde başka hat nasıl iş yapıyor bunlar falan diye izah etti elinden geldiğince. Sonrasında ne oldu bilmiyorum dsl hattı kökten gitti.Tekrar tekrar sordum sorun benim iç tesisattamı? Diye. Abi anlaşılmıyor birşey diyemen sinyal çok düşük ölçemiyorum bile dedi.
E dedim sende cihaz yokmu bağla birini benim eve digerini evden panoya gelen hatta ölç, o cihaz bende yok abi, ben gelen dsl hattını buradan ölçerim sonra evden ölçerim ona göre var ya da yok derim ama sinyal çok düşük buradan bile ölçemiyorum dedi. Sonra yeni devre bağlanması için kayıt oluşturuyorum telekom 2 güne gelir işlemini halleder ondan sonra ben tekrar bakarım dedi hatta ad soyad daire yazılı bir kağıt bağladı ve gitti.
Bu durum iç tesisat sorunum olmadığına dair ufak da olsa bir rahatlattı ancak teknik arkadaşın dediği gibi net bir şey yok ortada.
17 gündür hala muallakta ne oldu ne bitti diye. Şu dönemde mobil hatta 150 lira civarı ödedim ve daha dün 4gb daha aldım.Çıkıp net bir şey deyin artık “kardeşim sorun senin iç tesisatta o yuzden max 6mbps alıyorsun” diye bende gideyim netspeed vs falan 8mbps lik paket alayım ya da yoluma bir şekilde mobil ile devam edeyim. Çünkü kirada oturduğum eve 1000 lira hat yenilemek için vermeye niyetim hiç yok.

1 Beğeni

Durum güncelleme:
Bıktım vallahide billahide bıktım artık. Argo benzetme kullanmak istemiyorum ama resmen afedersiniz telekomun !oyuncağı olduk. El insaf arkadaş neredeyse 20 gün oldu. Ne uzuyoruz ne kısalıyoruz bir arpa boyu ilerleme yok. Modem dendi baktırdım modem sağlam, iç tesisat dendi yerinde ekip istedim geldi baktı “telekom kaynaklı arıza” dendi.Arkadaş ben daha ne yapayım modeme baktırdım iç tesisata baktırdım. Hızı geçtim 3 gündür dsl bile yok, 1 hafta sonra dsl gelse eminim verecekler yine
3-5mbps hız.TurkNet in telekom üzerinde hiç mi yaptırım gücü yok? Arıza kaydını turktelekoma iletmekten öteye gitmiyormu yetkisi TurkNet’in? Hiç mi bir karşılıklı sözleşme birşey yok “tamam altyapını kiralamak için şu kadar ödüyeceğiz ama sizde şu şu şu şartlarda maksimum şu kadar iş günü içerisinde sorun çözümü sağlayacaksınız” vs diye. Ben daha son kullanıcı olarak ne yapayım? Dağ başı falan olsa yine anlıyacağım ama başkentin göbeği arkadaş yıldım yemin ediyorum yıldım ya.

1 Beğeni

Durum güncelleme: 22 gündür hiçbir sonuç alamadım. TurkNet 22 gündür turktelekoma işini yaptırtamadı bu yüzden hattımı iptal edip başka bir iss e geçmeye karar verdim. Yarın sabah fax işlemleri ile iptal işlemlerini başlatacağım. Herkese iyi günler.

1 Beğeni

Sorunun çözülmemiş olmasından dolayı üzgünüm hayırlısı olsun :pray:

En son durum : Ne yazık ki 25 günde bir sonuç alamadığım için TurkNet aboneliğimi iptal edip ismini vermek istemediğim bir servis sağlayıcısına geçiş yaptım.An itibariyle aldığım hız 65mbpsunknown

Demekki neymiş iç tesisat modem arızası değilmiş.25 gündür işimi görmeyen turktelekom, başka bir iss e başvurduğumda kapımı çaldı, 2. günü geldi etiketledi kablomu bağladı.Buradanda çıkardığım sonuç turktelekomun TurkNet ile bir sorunu/ gıcıklığı olduğu. Gönül isterdi TurkNet şu sorunun çözülmesi için arkamda dursun ve çözülmesini sağlasın da güzel güzel kullanmaya devam edeyim ama ne yazıkki olmadı.

Hoşçakal TurkNet ailesi.

1 Beğeni

Hayırlı olsun hangi sağlayıcıya geçtiniz?

Netspeed isimli firmaya geçtim.

1 Beğeni