2mbps download 0.19mbps upload

Sende farklı bir konu daha var.

Kesinlikle ben de öyle düşünüyorum.Durup dururken bir sorun ortaya çıksaydı modemden, iç tesisattan şüphelenebilirdim ancak ne hikmetse bütün sorunlar türktelekomun evin 50 metre uzağına saha dolabı kurmasından sonra ortaya çıktı.
Daha 2 gün önce saha dolabı üzerinde çalışan tt personelini gördüm hemen gittim yanına;

+Kolay gelsin , gelmeyecek mi bu internet daha ?
-Geldi abi sende yok mu ?
+1 haftadır yok bende internet öyle bekliyoruz.
-Bakalım abi hemen bina numarası daire ne ?
+Bina No : 47 , Daire : 17
-Hemen bakalım, Turktelekom demi senin?
+Yok turk.net benim internet servis sağlayıcı
-Haa ozaman bir şey yapamam ben.
+Nasıl yapamazsın ya, sen yapamazsan kim yapıyor bu işi?
-TurkNet’ e bildireceksin, o turktelekoma bildirecek, biz ondan sonra gelip bakıcaz.
+E bildirdim zaten kaç gün önce, her durumda yine gelip sen bakacaksın şimdi hazır burdayken bir şey yapamazmısın?
-Yok bana kayıt düşmeden bakamam.

Sonuç olarak söve saya uzaklaştım.Bu işi turktelekom yokuşa sürüyor gibi hissediyorum ancak turktelekom biz kullanıcıları muhattap almıyor ve burada görev turk.net’e düşüyor.

Bina içi kablolar nedir ne değildir bilmiyorum ama ayın 9’una kadar yıllardır hiçbir sorun yaşamıyordum(çok ender yılda 1-2 kere bir kaç saatde çözülen saçma sapan sorun haricinde). Vdsl2 50mbps kullanıyordum download hızım haftasonu akşam 8-10 da bile 45mbps’nin altına düşmüyordu. Birde Apartman iç tesisat ve 5. kattayım, bina içi hattın yenilenmesi maliyeti nedir bilmiyorum ancak ciddi bir rakama ulaşabileceğini düşünüyorum.

1 Beğeni