25 Temmuzdan beri aktivasyonu yapamadılar

Merhaba

25 temmuz dan beri bir türlü aktivasyon sağlanamadı TurkNet Online İşlem Merkezi de arıza kaydı açılıyor turktelekomun hazır sistem mesajları bu döngü hep aynı şekilde dönüyor. Ve internet bağlantım yapılmıyor. Müşteri kaynaklı diye sistem yazısı geliyor. Ben müşteri no yazayım… Yardımcı olun lütfen 1769656

Destek No:35372502

Buradan maalesef yardımcı olamıyoruz. TurkNet temsilcisi size hatanın sebebini söyledi mi ?

1 Beğeni

11.08.2020 16:33

Merhaba, ben Yakup T. Gerekli kontroller sağlanmaktadır uzayan süreç için üzgün olduğumuzu bilmenizi isterim. Elimizden geleni sizin için yapmaktayız. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Sağlıcakla kalın.

Son verilen cevap bu

Benim anladığım D.bakır / Kayapınar bölgesine bakan turktelekom çalışanları gelen arıza iş emirlerini pek takmıyorlar.

TurkTelekom neden aktivasyonu yapamadı bilmiyorum ama top onlarda olduğu için TurkNet çalışanları beklemekten başka bir şey yapamıyorlar. Süreç daha da uzarsa TurkTelekom müdürlüğüne gidip bilgi alabilirsiniz.

Teşekkür ederim. Son çare onu gösteriyor

1 Beğeni

Telekomdan gelen sistem mesajlarını da paylaşır mısınız mümkünse.

Türk Telekom Sisteminden Gelen Durum Güncellemesi

Arıza Bildirim Tarihi : 30-07-2020 09:59:35

Görev : ISLAH

Görev Bildirim Zamanı : 11-08-2020 16:33:00

Arıza ID :2020081100074960445

Arıza Durum Açıklama : Arıza kontrolü yapıldı

Ekip Tipi Açıklama : Teknik Saha Ekibi

İş Emri ID : 2020081100170306874

İş Emri Durum Açıklama : Arızanız gerekli kontrol ve işlemler sonucunda çözümlenmiştir

Log : ARIZA MÜŞTERİ KAYNAKLIDIR - TT TARAFINDA SORUN TESPİT EDİLMEMİŞTİR

İşlem Sonuç Kodu : MÜŞTERİ SORUMLULUĞUNDA ARIZA

İşlem Sonuç Grubu : Müşteri Sorumluluğunda - Giderilemedi

Geçen Süre Tipi :TurkTelekom

Arıza Kaydı Teknik Durum Bilgileri
Arıza kaydı teyit aşamasında Teknik Durum Bilgileri
Hat Fiziksel Durumu : AÇIK
Hat Yönetimsel Durumu : AÇIK
NmsHızProfil : 24576/3072/V
Upload Çıkış Gücü : 6.9
Download Çıkış Gücü : 13.6
Upload Kapasite Hızı : 3029 kbps
Download Kapasite Hızı : 29942 kbps
Upload Mevcut Hızı : 3068 kbps
Download Mevcut Hızı : 24550 kbps
Upload Noise Margin : 10.5 dB
Upload Attenuation : 31.2 dB
Download Noise Margin : 9.5 dB
DownloadAttenuation : 17.5 dB

Bina girişinde bulunan ankastrede adınıza etiketleme yapıldı mı? Ayrıca modem kurulumu için şifre ve kullanıcı adı bilgisi gönderildi mi?

Evet bina girişindeki telefon kutusunda etiketleme yapıldı. Daire numarası yazılıydı sadece.
TurkNet Online İşlem Merkezi de kullanıcı adı ve şifre yazılıydı. Ordan modeme yazıldı . Modem de DSL sabit ama internet ışığı hiç yanmıyor.

Hatalı kurulum yapmış olabilir misiniz?

1 Beğeni

Tek tek kontrol edilip yazıldı k.adı ve şifreyi ayrıca 2 adet modem ile denendi.

1 Beğeni

kullanıcı adını örnek veriyorum 123456adsl@turk.net olarak yazıyorsun değilmi ?

1 Beğeni