25 kasım cuma gününe kadar aktivasyon yapılmazsa kablolarınızı söküp atıyorum!

Özel mülkiyetten geçen kablo izin alınmadan çekildiyse kaldırılır.

Kamuya açık alandan geçen kabloda aynı şekilde belediyeden izin alınmadan çekilemez. Belediye veya özel mülkiyet sahibi kablo geçirilmesine izin vermişse karışamaz daha.

Bu işin zaman aşımı da yok sadece ecremisil davası için en fazla 5 yıl geriye dönük tazminat alma hakkı var. Müdahalenin men-i ve kâl-i için zaman aşımı bulunmuyor. TurkNet burada bina sahibinden kablo geçirmek için izin almamışsa (taraflarca intifa hakkı kurulmamışsa) kanunen suç işliyor.

Mağdur hocama tavsiyem mağduriyetiniz giderilmediyse önce kabloyu koparmayın, ilk önce notere gidip TurkNet 'e kablosunu kaldırması için ihtar çektirin. İhtarname TurkNet 'e ulaştıktan sonra 7 gün içinde cevap gelmezse kabloyu kaldırırsınız. Bu dediklerim sizden hiçbir şekilde yazılı izin alınmamışsa geçerli.

2 Beğeni

Arkadaşlar biraz sabırlı olun ilk kablo mayısta çekildi. Kasım Ortasından anca aktif oldu. Süreçler maalesef uzun zaman alıyor. Bende kablonun çekildiği hafta sonuna kullanırım demiştim ama 6 ay sonra nasip oldu. Şimdi forumda denk geliyorum. Bu kabloların çekilme umuduyla bile mutlu olan insanlar var. Kablonuz kutunuz tamamsa eninde sonunda açılacak.

TurkNet gelene kadar kapımdan vodafone.net süperonline ve ttnet fiber döşediler yıllardır var kaç kere aradım vermediler… Gelmiş işte TurkNet kapınızı çalmış. bir erken biraz geç olacak. Hiç gelmese ne yapacaktınız.? Hiç olmayanlara da inşallah bir gün nasip olur. Adamlar kapınıza fiber kablo döşedi diye suçlu konuma sokmaya gerek yok. Oraya yatırımı, parayı gömmüş. İllaki oda en yakın zamanda getiri elde edecek duruma getirmek ister. Eğer TurkNet üzerimize fantezi uygulamıyorsa :))

2 Beğeni

Ilımlı ve tarafsız yazımınızdan dolayı teşekkür ederim…madem mılletı 6 ay bekletmen sözleşme yapma yada sözleşme yaptın sıra numarası ver…benden olayı duyan kişiler bağlattı yan apartmanda su an kullanıyorlar.ama mağdur olan ben. Buda kanıtı

Ne yazık ki TurkNet’in kabloyu çekip öylece işi yarım bırakıp gitme gibi bir sıkıntısı var Yorumlarda da görüldüğü üzere aylarca kablosu çekilmiş hatta binasına kutusu konulmuş halde bekleyen insanlar var Güzel ülkemde bir tane düzgün çalışan firma olmaz mı? Evet kablolama ayrı, bu kabloları dolaplara bağlama ayrı, bu dolaplara sinyal verme işi ayrı biliyorum fakat bu altyapı yatırım çalışmasını bütünüyle planlamak gerçekten bu kadar zor mu? Yani neden bu kadar kişi fiber kablolara sinyalin gelmesi için aylarca bekliyor? Kendimce şu geliyor aklıma; gelecekte böyle açıktan yani bina dışlarından vs. şekilde kablolama yapmak yasaklanacak ve bizde bu yasak gelmeden mümkün mertebe kablolama yapalım ki ilerde yol kazımı vs. masraflarıyla uğraşmayalım, zamanla yavaş yavaş ele para geçtikçe bölgelere sinyalleri veririz :smiley: Ayrıcı ek olarak şunu da düşünüyor olabilir TurkNet; biz kabloyu kapısına getirdiğimiz kullanıcı zaten gidip diğer firmalara özelliklede kullanıcıyı kendine bağlayan uzun süreli taahhütlü sözleşmeleri yapmaz ve bizi bekler mi diyor :smiley: Artık gerçekten 2 senedir gigafiber aktivasyon süreci konuları ve şikayetleri görmekten senaryolar yazmaya başladım kendimce

Son olarak şunu da söyleyeyim Altyapı yatırımı ülkemizde gerçekten gereksiz yüksek maliyetli Üzerine TurkNet’în ilginç fiyatlama politikası (VAE-Gigafiber ücret farkı, plansız peş peşe gelen zamlar vs.) ve rakiplerin hız sınırlarının kaldırılması gibi nedenler yüzünden binlerce kullanıcın başka firmalara geçmiş, bunun sonucu gelirlerin de yapılan zamlara rağmen düşmüş olması kuvvetle muhtemel Yatırımlarda bu yüzden iyice yavaşlıyor olmalı

3 Beğeni

TurkNet hakkında küçük bir araştırma yaparsanız durumun hiç de öyle olmadığını görebilirsiniz. Özellikle son şirket ortaklığı sonrası yapılan yatırımlar oldukça iyi.

1 Beğeni

Estağfurullah ben kanuni hakkınızı bildiğim kadarıyla yazdım. Avukat değilim adalet önlisans okuyorum sadece.

Mesela sizin TurkNet 'e olan öfkenizden daha fazlası bende malum telekom için bulunuyor. Keşke malum telekom benden habersiz kablo çekse üstlerine çöksem.

Ayrıca bu iş anayasal hak iletişim kesilemez meselesi değildir. Medeni kanun 727. maddesinde durum belirtilmiş içtihatlarla birlikte mevzuatın içeriğini merak eden okuyabilir.

http://www.turkhukuksitesi.com/mevzuat.php?mid=2962

2 Beğeni

Diğer firmaları çok araştırmadım ama gördüğüm kadarıyla Türk Net’e göre daha ucuz hizmet veren firmalar ya Türk Telekom ya da Süperonline üzerinden hizmet veren firmalar. Kendi alt yapılarını döşemiyorlar diye biliyorum. Bu da haliyle yatırım vb masrafları ortadan kaldırarak daha ucuza hizmet sunulması anlamına geliyor. Yanlış aktardıysam lütfen bilgili kullanıcılar aydınlatabilirse sevinirim.

1 Beğeni

Sadece alsat yapıp suya sabuna dokunmadan para kazanıyorlar. Kendi altyapısı olsa TurkNet gibi ucuza ürün oluşturamıyor. En azından rekabet edebileceği bir ürün

Son gelisme 26 gun sonra arıza giderildi artık internete baglanabiliyorum…Bu arada TurkNet sayesinde birsey ogrendim 3000tl verip aldıgım router megerse arızalıymıs 2yıl boyle kullanmısım servisini aradım soyledim hemen bize gonderin dediler arızalı cıktı yani arızasını soyle anlatayım kablo ile test yaptıgımda download ve upload 200mb gecmiyordu.Turknetin verdigi modemi hemen takıp kablo ile test ettim sonuc bu turknetin verdigi modemde cok iyi.

1 Beğeni

Sorunun çözümüne sevindim, iyi günlerde kullanın hizmetinizi :pray::hugs: