2 mbps Yapa İnternet Hızı

Anlıyorum, yardımlarınız için gerçekten teşekkürler. Müsait bir zamanda bu işi gerçekleştirerek en azından bu ihtimali kafamdan kaldıracağım.

1 Beğeni

Rica ederim. İşlemleri yaptıktan sonra sonuçları paylaşır iseniz sevinirim.

Ben aynı durumu yaşadım. Hem bina içi tesisatta hem de evime gelen devrede sorun çıktı. Ev tesisatımı elektrikçi geldi bakım yaptı. Bina girişinden eve cat6 çekip denedik hemen hemen aynı hızlar çıktı. Bina gişine uzatma kablosu çekip orada modemi açtık durum yine oldu. En son arıza kaydı sebebiyle gelen Ttkom ekipleri de bina girişinde sorun tespit edince benim en başta dediğim arızalı devre olayına geldiler. Devre değiştirdiler ve sorun anında düzeldi.

1 Beğeni

Aynı sorunu yaşayan benzer birinden yorum almak özellikle olumlu, teşekkür ederim vaktinizi ayırdığınız için. Bina girişinde sorunum olduğunu kontrol ettirmeden önce yeni bir kablo çektireceğim. Yakın zamanda olmayacak gibi ama gelişmeleri buradan bildireceğim. Herkese teşekkürler.

2 Beğeni

Turknetten bana son destek dönüşünde, bölgemdeki Turktelekom hattının fiber hizmet sağlamaya başladığı için benim eski bakır kablolardan sağlanan internetim bu yüzden düşük hızlarda çalışıyormuş. Tekrar boş port beklemem gerektiğini belirttiler. 2 ay oldu bekliyorum. İnternet hızım 3 mbps de değil artık, 0.3 mbps. Boş port çözümü için Turktelekom üzerinden sabit telefon aboneliği tavsiye edilmiş, onu deneyeceğim.

Re za let! My nPerf result - Your result (3289803880329369) - nPerf.com hız değerlerime bakar mısınız… iki aydır getirildiğim durum, akla mantığa uygun değil.

Altyapı sorgunuzda fiber hizmet alabileceğiniz görünüyor mu diğer ISS 'lerin sorgu sistemlerinde çıkıyor mu?

1 Beğeni

Altyapı sorgulamalarında TurkNet 16mbps, netspeed 70mbps port yok ve turktelekom bölgeye ait bilgiye ulaşılamamaktadır sonuçları veriyor. Belki türktelekomdan hizmet almak istersem sorunumu çözerler diye kendilerine internet başvurusunda bulundum, bölgemde talep yoğunluğu olduğundan şimdilik hizmet veremedikelrini, bölge müdürlüğüne dilekçe yazmamı önerdiler. Durumu twitter üzerinden Yusuf Kıraç beye ilettim, sağolsun geri dönüş yapıp adres ve telefon bilgilerimi istedi. Ertesi gün yani bugün müdürlüklerinden arama aldım ve sorunumun 2021 ocak şubat gibi çözüleceğini ilettiler, gerekli malzemenin temini kurulumu için gerekliymiş bu süre.

1 Beğeni

Anladım, bilgilendirmeniz için teşekkürler. 2-3 ay daha sabır gerekiyor :frowning: