2 haftadır internet kurulamaması

Merhaba yaklaşık 2 hafta önce gigafiber başvurusunda bulundum binama kadar fiber kutusu olmasına rağmen gelen kurulumcu arkadaş sinyal olmadığını söyledi hala bekliyorum tek kişi bile iletişime geçmedi haftalardır kendi internetimi kullanmaktan telefon faturam internet faturamı geçti. Bir de böyle bir kurulum için 300 tl ücret ödeyeceğim şaka gibi geliyor kulağa. Artık nolur mağduriyetimizi gidermek için bir şeyler yapılsın kale alınmıyor gibiyim nereye yazsam aynı şeyleri söylüyorlar fakat bir türlü çözülmüyor.

2 Beğeni

Bende 15’i cuma gününden beri bekliyorum. 5 iş günü oldu. Ama aradığımda yada buradan yazdığımda hep cevap alabildim. 2 kerede arandım. Aranmadığınızı sanmıyorum. O an telefonunuz çekmemiş yada yabancı numara diye açmamış olabilir misiniz? Çünkü bazen şahsi numarasından arayabiliyor, kurulum ekipleri.

Zaten arandım fakat ekiplerin gelip sinyal yok demesinden itibaren hiç aranmadım ki bu da 7 iş gününe tekabül ediyor. Başvurduğumdan beri geçen süre ise tam 10 iş günü.

Selamlar @sametfinehair, foruma hoş geldiniz :raised_back_of_hand: GigaFiber süreçlerindeki yoğunluk nedeniyle aktivasyon süreleri farklılık gösterebiliyor. Önceliğinizi ekiplere ilettim. Dünya standartlarındaki hizmetimizle uçuşa geçmenize az kaldı :rocket:

Ya yanlış anlamayın ama herkes aciliyetin iletildiğini söylüyor bu altyapı ekibi başına buyruk mu davranıyor napıyor anlamadım başvuralı 11 iş günü oldu altyapı ekibinin ise 8 iş günüdür gelmesi gerekiyor 3 hafta olacak daha ne kadar bekleyebilirim sıfırdan altyapı kuruluyor gibi ekip bekliyoruz

1 Beğeni

Bu hafta da altyapı işi yattı sanırım iptal ettirmekten başka çare bırakmıyor TurkNet. 3 haftadır internetsizim böyle bir rezillik olamaz

Senin binanda kutu var. Ben 8. iş günündeyim. Hala binaya kutu bekliyorum. Benim şu an 2 firmada internet aboneliğim var. Biri Türk Telekom biri Kablonet. TurkNet bağlanır ise birinin sözleşmesi bitince iptal etmeyi düşünüyorum. Ama diğeri garanti kalacak. Çünkü bu bahsettiğim 2 firmadan birini aradığımda aynı gün yeri geliyor, sorunlar çözülüyor. TurkNet’de ilerleyen zamanlarda hizmet kalitesini bu seviyeye getirebilir. Ama bu seviyeye gelene kadar da bu hızları tek TurkNet de alabildiğimizi düşünürsek, bu ek maliyetlere katlanmak zorundayız. Göz göre göre de tek firmada internet aboneliği bırakılmaz.

Dostum bir arkadaşım daha aynısını yaşıyor ama mantıklı düşün kutu gelmesine rağmen bu kadar bekliyorum ve 3 hafta oldu toplam 13 iş günü falan oldu sanırsam

Bende 2 internet aboneliği var. Bunu da 3. olarak alıcam. Eğer internette bir kesilme yaşar erişemez isem diğer aboneliklerimi kullanıcam. TurkNet tarafından da, kullanamadığım günlerin iadesini talep edicem. Çok sabırsız bir insanım aslında. Bu nedenden dolayı dayanamıyorum gecikmelere.

Sen de haklısın ne diyelim umarım benim gibi aynı çileyi çekmezsin 3 hafta boyunca internetsiz olmayı altyapı ekiplerinin bir türlü gelmemesinden anlaşılıyor ki TurkNet ekibi bilmiyor çünkü ne telefon interneti yetiyor ne de bilgisayardan girilebiliyor yıl 2022 hala böyle olayların yaşanması çok üzücü kesinlikle tavsiye etmeyeceğim TurkNet 'i

1 Beğeni

Tekrar selamlar, adresinize yeni kablo çekilmesi gerekiyor. Ekipler bölgeyi öncelikli iş planı arasına aldı :raised_back_of_hand:

Sonunda bir bilgi alabildim sağolun kaç gün sürer ortalama bir bilgi var mı önümüzdeki hafta halledilmiş olur mu

Ortalama bir süre belirtilmedi fakat süreciniz öncelikli olarak ele alınacak :handshake:

1 Beğeni

Umarım çözülür yoksa maalesef farklı bir operatöre geçmek zorunda kalacağım 3 haftada sıfırdan kablo çekilse şimdiye bitmişti
Sizden ricam ortalama da olsa bir süre belirtmeniz çok mu sürer az mı ona göre kardeşimi farklı bir yere götürüp ödevlerini yaptıracağım

Merhabalar hocam, ben de sizle aynı durumdayım. Lokasyonunuz neresi bir de sorununuz çözdüldü mü?

Merhabalar sorunum dün akşam saatlerinde çözüldü cuma günü kurulum için randevu aldılar pazartesi sabahı önce altyapı sorunumu çözdüler akşamına da gelip bağladılar lokasyonum Esenler Fevzi Çakmak Mah. İstanbul

Teşekkür ederim hocam. Darısı başımıza umarım :slight_smile: