2 Gündür İnternetim Kopmuyor

Ankara Çankaya Yaşamkentteyim. Telefon hattı halen direkler vasıtasıyla geliyor. 1,5 yıl önce internet bağlattırdım.

İlk 6 ay arada sırada kopma oluyordu. Pek önemsemedim. Ancak pandemiden sonra
özellikle online derslerde internet kesilince durum can sıkıcı bir hal aldı. Hele son 2-3 aydır iyice bezdim.

Bu arada D-Smart firmasından bir telefon geldi. TurkNet sizin bölgenizde bir hattı bir kaç kişiye dağıtıyor, bu nedenle internet kesiliyor denildi. Eğer taahhüt yoksa düşüneyim dedim. 2 yıl taahhüt olduğunu söylediler. Yinede düşünmek için süre istedim.

Aradan 2 saat geçti önce Türknetten şifre ile ilgili sms geldi. Ardından telefonum çaldı, arayan dsmart görevlisi sms ile gelen şifreyi istedi, hattımı kontrol edeceklermiş!

Beynimde şimşekler çaktı, yüzlerine dolandırıcı olduklarını söyledim. O sinirle başka neler söyledim hatırlamıyorum.

Neyse ben yine de Türknetin bi hattı bir kaç kişiye dağıttığına ikna oldum. Her 2-3 saatre bir hat kopar mı? Var bi bit yeniği.

Bu arada ttkom bölgede altyapı çalışması yaptı. Ttkoma geçmek için altyapı sorgusu yaptım. Birde baktım bizim mahalleye vdsl gelmiş. Ttkoma geçmeden şu vdsl yi bir deneyeyim dedim. 3 saatte geçiş işlemi tamamlandı.

Yeni vdsl modem aldım, kurulumu yaptım ilk 6 saat falan benim internet kesilmedi. Meğer bendeki 3 adsl modemdeymiş sıkıntı!

Bu iş tamam derken sabah baktım internet yok. Kabus geri döndü.

Bir hışımla modemi elime aldımki, line jakı tam oturmamış. Şu anda 1 gün 20 saattir internetim kesilmedi. Bu 2 yıl rekoru olabilir.

Aman konuya cevap yazarsanız nazar boncuğunu ihmal etmeyin. :nazar_amulet::nazar_amulet:

Ve sık sık interneti kesilenler telefon hattını kontrol etmeyi ihmal etmesinler.

4 Beğeni

İyi günlerde kullanın inşallah :pray: :nazar_amulet: bu da bonus :hugs:

3 Beğeni

İki yakın komşum halen 16 mbs internet kullanıyor. Onlarada vdsl tavsiye ettim. Taahhüt durumuna bakıp karar verecekler. İkisi birden geçerse bana da 2 ay bedava internet kazandırırlar :slight_smile:

1 Beğeni

Teşekkürler. Son 2 saat. Tam iki gün internet kesilmeden :blush:

1 Beğeni

Gözünüz aydın adslde kaç alıyordunuz şuan kaç alıyorsunuz

1 Beğeni

Teşekkürler. Adsl 16mbs idi. Şu anda 35mbs vdsl.

2 Beğeni
  1. gün ve halen kopmadı. Bu iş tamamdır.
2 Beğeni

İyi kullanımlar dilerim :rocket: :nazar_amulet:

2 Beğeni