2 Bina yanda fiber 3 Yan binada VDSL varken Bir binada ADSL Zor alınması

Selamlar,

taşınma durumumuz söz konusu. Gideceğimiz binaya ekstranet ve turknetten sorgulama yapınca ADSL çıkıyor. 3 Bina yan tarafta ise fiber var ve o binaya sorgulanınca Fiber 100 çıkıyor. Karşı binada ise VDSL varken bu binaya neden ADSL verilir? Taşınırsak Fiber gelmesi için yapabileceğimiz bir şey var mı?

Şehrinizdeki TT müdürlüğüne dilekçe verebilirsiniz. Duruma göre yatırım yapılır.

Çok saçma değil mi? Sokağın tam ortasındaki binaya fiber kabloları çekip bağlamışlar, ama bakır altyapı hala duruyor ve o fiber sadece o binaya veriliyor. Cidden tuhaf

1 Beğeni

Haklısınız ancak önerebileceğim başka bir şey ne yazık ki yok. Eğer uygun bulunursa size de altyapı gelecektir.

Taşınacaginiz bina eskiyse normal. Ha yeni ise ve bakır kablo çekilmişse inşaat firmasının iş bilmezligi olur.

Yeni desek yeridir en fazla 4-5 senelik bir binadır. Önceden burada zaten full bakır altyapı vardı şimdi 3 bina yanına fiber çekmişler bakırın yanına, fiber sadece o binada var diğerlerine nasiplendirmemişler.

muhtemelen o binalarda hiç kablo döşeli değildi. eğer fiber o kadar yakına geldi ve binanız arada kaynıyor adsl hizmeti ancak alaibliyorsanız, binaca talepte bulunmanız lazım. VDSL olan yere fiber vermiyorlar ama adsl olan yer için getirme şansları bu şekil artıyor. bunu topluca öncelikle tt müdürlüğüne gidip tek tek ön başvuru oluşturun. fiber istiyoruz ve işte alt yapıyı çekerseniz şu tarifeyi alacağız diye. sonra da herkes tek tek cimer üzerinden aynı içerikli talebi BTK’ya yapsın. Muhtemelen gelecektir. Tabii çok kolay olmayacak. Min. 3-6 ay arası sürer. Başka türlü çok zor :slight_smile:

Hee bir de şunu yaparsanız etkili olabilir. Diğer binalardaki fiber ftth mı fftb mi ona bakın. Ona göre bina içine yeni tesisatınızı çektirin hazır bulunsun. Ve onları fotoğraflayıp biz tesisatı yeniledik talep ediyoruz diye de ekleyin.