2.4GHz Belası

image
Böyle bir hat değer ile 100mbps lik pakette 2mbps alıyorum 2 saniyede bir bağlantım kopuyor eziyet çekiyorum. Şuanlık kablo ile bağlanma şansım olmadığı için wifi kullanmak zorundayım. Diğer kişilerde görüyorum 100mbps paketi var 2.4GHz olduğu için 50mbps alıyor ben niye 2 alıyorum ara sıra 30 40 lara çıkıyor nadiren ama genelde 10mbps altında.

Merhaba, modeminizin çevresin de bulunan kablolu/kablosuz aygıtları, araçları, gereçleri modeminizden uzak tutun. “Wi-Fi Analyzer” programını kurup kanal ayarlaması yapın, boş veya en düşük yoğunluğa sahip kanala geçin. Bluetooth’u cihazınızdan ve modeminizin çevresin de bulunan cihazları kapatın.

Kanal ayarlarınızı yapın . Modemden çok client bağlantısı ile de ilgili. Sağlıklı bağlantı için Keenetic HeroDsl alabilirsiniz.

Yardımcı olacak makaleler ;

Modem ayarı olarak denemediğim ayar kalmadı bir şey fark etmiyor söylediğin cihazda birazcık pahalı :smiley:

O zaman Extra Dsl bakabilirsin dostum. Ortalamanın üstünde bir cihaz.

Bluetooth’u özellikle kapatıyorum hatta telefonun internetinide kapatıyorum. Dediğiniz programa her zaman girip bakıyorum söylediği en iyi kanalları deniyorum fakat sonuç alamıyorum.

bence sorun modemin wifisinde kablolu testte iyi sonuç alıyorsan modemi extra dsl ile takas et

5ghz Örnek bağlantı. Kanal 36

Kablolu test yapmıştım 93mbps alıyordum kabloluda sıkıntı yok ama dediğim gibi şuanlık kablolu bağlanma şansım yok.

modemin wifi ismini şifresini kanalını değiştir wps kapat modunu 11/a/b/g/n değiştir dene

Aksine sadece n modunda olmalı. Diğer protokoller 20 yıllık.

image
dediğiniz mod bende yok ben sadece n modunu kullanıyorum.

b g n olan en alttakini dene

İkisinde de test yaptım aynı sonucu aldım birde son 1-2 haftadır normalde 6-7 olan pingim arada bu şekilde yüksek çıkıyor
image

wps açıksa onu da kapat

Dediğim gibi sadece N modunda olmalı

Belirttiğim gibi WPS her zaman kapalıda ve sadece N modunu kullanıyorum

Ne alaka hocam wps ?

Uygulamadan en iyi kanalları bulup denedim, Bluetooth’u bilgisayarımdan devre dışı bıraktım telefonumda da kapalı, 20MHz 40MHZ ve n bgn gibi modları denedim, bunların dışında yapmam gereken veya yapabilceğim bir şey var mı ?